Magabiztosan vezetik a tabellát

2019.11.18. 12:33

Újra száz pont fölé jutott a Veszprém

Zsinórban ötödik győzelmét szerezte meg a Hoya Pannon Egyetem Veszprém NB I/B-s férfi kosárlabdacsapata, és őrzi helyét a tabella élén.

Fotó: Pesthy Márton/Napló

PVSK– Hoya PE Veszprém 92-114 (29-26, 29-36, 12-28, 22-24)

Pécs, 360 néző. V.: Szalai, Benedek, Kapusi. PVSK-Cargate: Kocsis, Riskó 4, Bíró 27/12, Dragasevic 25/9, Futó 8. Csere: Nagy, Mándity, Kovacsics, Laufer 10/6, Popadic, Erdei 4, Carev 14/12. Edző: Juhász Olivér.

Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Völgyi 11, Körtélyesi 15/3, Füzi 10/3, Medve 20/12, Madár 21/12. Csere: Czirbus 12, Kovács 19, Bruder 2, Simon 1, Mucza 3/3. Edző: Mérész Csaba.

Kiválóan kezdett a Hoya a sereghajtó otthonában, 0-6 és 6-13 is állt már az eredményjelzőn, amikor megkezdte a felzárkózást a Pécs. Mérész Csaba 11-13-as állásnál időt kért, hogy megtorpanó tanítványai ismét lendületet vegyenek. A pécsiek azonban vérszemet kaptak és Dragasevic kosaraival kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették.

A második etapban sokáig fej fej mellett haladtak a küzdő felek (40-40), aztán Carev pillanatai következtek (48-42). Újabb veszprémi időkérés következett, és Völgyi jó megmozdulásaival 48-46-ra alakult az állás. Carev szórta a triplákat, de szerencsére nem maradt el a bakonyiak válasza sem, Mucza hármasa és Körtélyesi közelije után újra egálra állt a meccs (19. perc: 57-57). A félidő lezárása előtt még Medve is értékesített egy triplát, Kovács ziccerére pedig egy pont volt a válasz, így a nagyszünetre 58-62-es állással vonultak a csapatok.

A harmadik játékrészben Madár hármasával és remek akciókkal gyorsan tízpontosra nőtt a különbség (23. perc: 60-70). A negyed zárásáig beindult a veszprémi henger, fokozatosan nőtt a különbség (70-90).

A záró negyedben gyorsan közelített a száz ponthoz a Veszprém, Madár triplájával sikerült elérni a bűvös határt (81-100). Az utolsó három percre beállt az ifjú Bruder is, aki Madár asszisztja után szerzett remek kosarat (90-111). A másik fiatal, Simon sem maradt pont nélkül, ő büntetőből volt eredményes.

Mérész Csaba: – Nem úgy kezdtünk, ahogy elvárható lett volna. Aztán rendeztük a sorokat, aminek meglett az eredménye.