az SVSE versenyzője

2019.12.10. 10:21

Eb-hetedik lett az év ifjúsági atlétája

Fantasztikus eredményt ért el a Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétája, Varga Gréta, aki a hetedik helyen ért célba a Portugáliában rendezett mezei futó Európa-bajnokságon.

Varga Gréta és edzője, Tóthné Stupián Anikó a szövetség díjátadóján Fotó: SVSE

Az alig 16 esztendős futó a 20 év alattiak kategóriájában szerepelve ért el kiemelkedő eredményt. Varga Gréta remek hajrával küzdötte fel magát a hetedik helyre a lisszaboni Eb-n. Az SVSE versenyzője 14:34 perc alatt futotta le a 4225 méteres távot, amelyen az olasz Battocletti bizonyult a legjobbnak 13:58-as idővel.

Varga Grétával kapcsolatos további hír, hogy a fiatal versenyző nemrég megtisztelő, rangos elismerést kapott, ő lett az év ifjúsági atlétája a Magyar Atlétikai Szövetségnél. Idén több remek eredménye is volt, amelyek közül korábbról az EYOF-on szerzett második hely (2000 méter akadály futás, 6:45,95) emelkedik ki.