A hölgyeknél derbit veszített a VPSE

2019.12.05. 18:52

NB II: botlottak az ajkai férfiak

Hazai pályán botlott a KK Ajka a kézilabda NB II nyugati csoportjának előző játéknapján, így a nagy vetélytárs nemesvámosiak egy pont előnybe kerültek a tabella élén.

A Nemesvámos (Gaál Dorina) egy góllal nyert Fotó: Balogh Ákos/Napló

Fotó: Balogh Ákos/Napló

A Nemesvámos 42, a Veszprémi KKFT U23 40 találatig jutott a játéknapon a férfi kézilabda NB II. nyugati csoportjában. Gólzáporos meccset nyert a Várpalotai BSK is, a balatonfüredi fiatalok kikaptak. A KK Ajka döntetlenre végzett a Komárommal. A hölgyeknél értékes sikert aratott a KK Ajka és a Nemesvámos.

Férfiak

VKKFT-Alsóörs 42-38 (21-19)

Veszprém, 60 néző. V.: Horváth, Marton. A legjobb góllövők: Szabó és Uhrin 6-6, ill. Zana 12, Németh 9. Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hetesek: 8/5, ill. 5/5.

TSE-BKSE 30-25 (14-10)

Tarján, 100 néző. V.: Obermayer, Vindis. A legeredményesebb fürediek: Frauenberger 7, Hermann, Horváth 5-5. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hetesek: 5/3, ill. 8/5.

Ajka-KVSE 21-21 (12-13)

Ajka, 120 néző. V.: Gadányi, Szabó. A hazaiak legjobb lövői: Fülöp 6, Bajnóczi és Bonyhádi 5-5. Az ajkaiak támadójátékába sok hiba csúszott, ennek is köszönhető a pontvesztés, amely után a második helyre csúszott vissza a tabellán Poór Tamás csapata. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hetesek: 2/2, ill. 1/1.

SzVSE-VBSK 31-33 (14-14)

Szentgotthárd, 75 néző. V.: Poller, Szűcs. A várpalotai csapat legeredményesebb játékosai: Foki 11, Devecseri 6, Szikra 5. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hetesek: 4/3, ill. 5/5.

Vámos-Ács 40-26 (22-13)

Nemesvámos, 60 néző. V.: Csuka, Kocsis. A Bajnok DSE Nemesvámos legjobb góllövői: Pápai és Szöllősi 7-7, Bábos 5. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: –, ill. 3/3.

A bajnokság állása: 1. Bajnok DSE Nemesvámos 19 pont, 2. KK Ajka 18, 3. Várpalotai BSK 17, …6. Veszprémi KKFT U23 8, …8. Balatonfüredi KSE U23 7, …11. Alsóörsi SE 3.

Nők

Alba FKC U22-KK Ajka 23-26 (8-13)

Székesfehérvár, 60 néző. V.: Bab, Szabóné. A vendégek legeredményesebb játékosai: Gácser 8, Jaksics 7. Kiállítások: 2, ill. 8 perc.

Hetesek: 4/2, ill. 3/3. Az állás, NB II. északnyugati csoport: 1. Büki TK 18, …8. KK Ajka 8.

Vámos-Marcali 26-25 (13-15)

Nemesvámos, 50 néző. V.: Sipos, Szántó. A Bajnok DSE Nemesvámos legjobb dobói: Gál 6, Gaschler és Sári 4-4. Kiállítások: –, ill. 10 perc. Hetesek: 10/3, ill. 3/2.

Szekszárd-Veszprém PSE 27-25 (13-17)

Szekszárd, 150 néző. V.: Kovács-Sebők, Réti. A vendégek legeredményesebb játékosai: Németh 10, Ács 8. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hetesek: 6/5, ill. 3/2. Az állás, délnyugati csoport: 1. Siófok U22 18, …4. Veszprém Pannon SE 14, 5. Nemesvámos 14.