A papírforma hazai sikert ígért

2019.12.22. 16:52

Zsinórban ötödik győzelmét aratta a pápai kosárcsapat

Újabb sikerével tartja a helyét az élmezőnyben a Concordia Motax KC Pápa kosárlabdacsapata a kosárlabda NB I/B alsóházában.

20191013 Pápa NB I B kosárlabda mérkőzés Concordia Motax KC Pápa (fehér) - Vásárhelyi Kosársuli (kék) Fotó Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló

Concordia Motax KC–Tiszaújváros 81-75 (27-23, 20-23, 22-15, 12-14)

Pápa, 200 néző. V.: Boros, Józsa, Németh. Concordia Motax KC Pápa: Murai 11/3, Balla 13/3, Hódi 19/18, Burai 14, Horváth A. 1. Csere: Sonyák 16/3, Keller 4, Márton Á. 1, Kocsis, Bakos 2, Márton L. Edző: Kálmán László. Tiszaújvárosi Phoenix KK: Martin 25/9, Kiss 14, Lajsz 6, Szilasi 2, Kovács 4. Csere: Molnár 2, Szabó 4, Tóth 7/3, Pöstényi 7/3, Orliczki 4. Edző: Szendrey Zsombor.

A zöld csoportban az év utolsó mérkőzésén a negyedik helyezett fogadta a tizenharmadikat. A papírforma hazai sikert ígért, ennek ellenére a 3. percben a vendégek vezettek 11-7-re. Ez az állapot nem tartott sokáig, mert Burai vezérletével fordított a Concordia (20-13), és állandósult a vezetése (27-23). A második negyedben egy perc alatt egyenlített a Tiszaújváros (27-27), s ettől kezdve fej fej mellett haladtak a csapatok. A 17. percben újra a vendégeknél volt az előny, főleg a légiós Jake Martin villogott (37-40), azonban Balla sikeres hárompontosával a félidő előtt sikerült visszaszerezni a vezetést (47-46).

A harmadik etap Hódi tripláival indult, a három hármasnak köszönhetően 56-46-ra elhúzott a Pápa. Ráadásként Murai is beköszönt a tripla vonalról (59-46), és Sonyák közelije után kialakult az eddigi legnagyobb különbség (61-46). Ezt követően a Tiszaújváros mindent megpróbált a felzárkózás érdekében, a Pápa több lehetőséget elpuskázott, és ismét nyílt lett a csata (69-61). Sonyák hármasa és Bakos kosara után a Pápa ügyesen távol tartotta ellenfelét és teljesen megérdemelten nyert.

Kálmán László: – Ma egy igen kemény mérkőzést sikerült megnyernünk. Amikor megtaláltuk a Tiszaújváros gyenge pontjait, onnantól kezdve kézben tartottuk a mérkőzést, megtaláltuk a ritmusunk és megérdemelten nyertünk.