Bravúros pápai kosarasdiadal

2020.01.19. 21:04

A listavezető ellen nyert meggyőző játékkal a Concordia Motax

Fontos skalpot gyűjtött be a Concordia Motax KC Pápa a férfikosárlabda NB I/B zöld csoportjában: az első helyen álló Újpest MT-t verte egy izgalmas és színvonalas találkozón.

Hosszabbításban nyert a fehér mezes Pápa

Concordia Motax–Újpest 86-80 (20-16, 15-15, 15-17, 21-23, 15-9)

Pápa, 200 néző. V.: Hervay, Kéri, Pécsi. Concordia Motax KC Pápa: Balla 13, Burai 28/12, Hódi 3/3, Horváth A. 13/9, Bakos. Csere: Murai 9, Keller 12, Márton L. 6/6, Márton Á. 2, Kocsis, Szeier. Edző: Kálmán László.

Újpest MT: Rackley 30, Pollák 5/3, Surmann 2, Széphelyi 3/3, Nagy R. 3/3. Csere: Nagy K. 18/6, Joó 13, Franczva 6. Edző: Dejan Mladenovic.

Nehéz mérkőzés várt a pápaiakra a listavezető ellen. Nekiesett a Concordia az Újpestnek (9-5), Horváth Attila triplája után már 16-9-re állt a meccs. Nagy K. és Rackley vette hátára a csapatát, de a Motax így is megőrzött négy pontot az előnyéből. Továbbra is nagy volt a küzdelem minden labdáért, fej fej mellett haladtak a csapatok, ám rendre a házigazda diktálta a tempót. A félidőben 35-31 állt a kijelzőn.

Szünet után Keller pontjainak tapsolhattunk (38-31), aztán Burai büntetőivel 40-31-re elhúzott a Pápa. Rackley és Nagy K. hozta vissza az újpesti reményeket (40-36). A vendégek amerikai légiósát nehezen tudták megállítani a hazaiak, szerencsére azonban a pápai oldalon is mindig akadt valaki, aki betalált (26. perc: 48-42).

Az utolsó játékrész kétpontos pápai előnyről indult (50-48). Horváth A. hintett jókor hármast, de Nagy K. pontjaival egyenlő lett az állás (53-53). Rackley megszerezte a vezetést csapatának, 63-69 után azonban erőre kapott a Motax. Burai két triplájával újra egál volt, jöhetett a hosszabbítás.

Itt Burai vette hátára a csapatát (82-78), s ettől fogva az Újpest már hiába próbálta utolérni riválisát. A Pápa teljesen megérdemelten nyert.

Kálmán László: Csapatként küzdve sikerült felülmúlnunk a nagyon erős Újpestet. Azt kértem a srácoktól, harcoljunk, küzdjünk és meglátjuk, mire lesz elég. Örülök, hogy le tudtuk győzni itthon a listavezetőt. Ma esti közönségünk is csodás volt, végig együtt élt a mérkőzéssel. Köszönjük a buzdítást!