kosárlabda nb I/B

2020.01.19. 21:11

Bajban a Veszprém, ötödször kapott ki

Újabb vereségével visszacsúszott a harmadik helyre a Hoya Pannon Egyetem Veszprém alakulata a férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjában.

Nem szakadt meg a Hoya (szürkében Kovács) negatív szériája

Fotó: Pesthy Márton/Napló

Vasas Akadémia–Hoya Vp. 91-90 (22-19, 27-22, 20-21, 22-28)

Budapest, 150 néző. V.: Benczur, Gaál, Földesi. Vasas Akadémia: Moravcsik 12/3, Andrássy 19/9, Keleföldi 13/3, Boros 20/3, Sólyom 5. Csere: Debreceni 15, Radics 7, Kozma, Steier. Edző: Faragó Péter. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: McCall 20/6, Madár 19/6, Füzi 10/3, Medve 13/9, Körtélyesi 4/3. Csere: Völgyi 11, Kovács 5/3, Czirbus 8, Szűcs. Edző: Mérész Csaba.

Fontos mérkőzésre készült a Hoya Veszprém, hiszen az idén még egyszer sem sikerült győznie, a tavaly év végi utolsó meccsel együtt zsinór­ban már négy vereséget szenvedett el.

A táblázaton elfoglalt helyezések miatt is bízhattak a sikerben a bakonyiak, hiszen a második látogatott a tizenkettedik helyezetthez. Ennek ellenére egyáltalán nem úgy alakult a találkozó, ahogy azt a vendégek megálmodták.

Felváltva vezettek a csapatok az első játékrészben (5-4, 7-9, 9-11), azonban tizenegy pontnál lestoppoltak az egyetemisták. Majdnem három percig csak a Vasas talált be, és 11-11-ről 19-11-re alakult az állás. Medve szépített egy triplával, majd McCall büntetőivel már csak négy pont volt a különbség (20-16). Moravcsik kosara után újabb Medve-hármast jegyezhettünk fel (22-19).

Sikerült a fordítás a második etap elején (22-25), ám nem sokáig örülhettünk. Túl sok volt a hiba a veszprémi oldalon, rengeteg helyzetet elpuskáztak a bakonyiak, a Vasas sokkal pontosabban célzott (36-29). A félidő végén 49-41-re vezetett a házigazda.

Kelenföldi trojkájával lódult meg a Vasas a harmadik negyedben, majd egy jó szériával 54-50-re zárkózott fel a Hoya. Madár hármasaival tartotta magát a Veszprém (26. perc: 60-56), ám továbbra sem sikerült utolérni a szép akciókat vezető Vasast.

Elkeseredett hajrát indított a Hoya a záró felvonásban, ám láthatóan a Vasas nem akarta kiengedni kezéből a győzelmet (75-69).

Többször négy pontra megközelítette ellenfelét a Veszprém, Moravcsik hármasa azonban demoralizálóan hatott (82-75). Kapkodóvá vált a tavalyi ezüstérmes játéka, a dobások rendre lepördültek a gyűrűről, a túloldalon viszont sokkal jobban koncentráltak (88-77).

McCall triplájával fogyott a hátrány, s bár mindent megtett a Veszprém, nem tudta utolérni riválisát.

Mérész Csaba: – Sok sikert a továbbiakban a Vasasnak!