hepp ferenc-kupa

2020.01.22. 21:41

Címvédőként négy közé jutott a Hoya

Bejutott a négyes döntőbe a Hepp Ferenc-kupában a Hoya PE Veszprém férfi kosárlabda-együttese, miután hazai pályán 106-91-re legyőzte a TF Budapest gárdáját.

Forrás: pixabay

Hoya Veszprém–TF Bp. 106-91 (30-19, 24-21, 22-28, 30-23)

Veszprém, 250 néző. V.: Boros, Kulcsár, Kapusi. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Völgyi 19, Madár 18/15, Kovács 12, Füzi 10, McCall 17/9. Csere: Czirbus 21, Szabó 5/3, Mucza 4. Edző: Mérész Csaba.

TF-Budapest: Somogyfoki 18/6, Kaposi 4, Beák 23/9, Timkó 16, Czura 28/15. Csere: Kopasz, Kovács, Kerkai, Kutrovicz 2. Edző: Vlasko Vladimir.

A bajnokságban zsinórban elszenvedett öt vereség után a Hepp Kupában próbált javítani a Hoya alakulata, amelynek tagjai közt köszönthettük újra Szabó Pétert, aki hosszú sérülés után tért vissza.

Remek védekezéssel és pontos dobásokkal eredményesen és jól kezdett a Hoya. Az első negyed végén már tizenegy pont volt az előnye.

A második etapban sikerült tovább növelni a különbséget, a 18. percben már 50-35-re állt a mérkőzés.

Megakadtak a veszprémi támadások, sok hiba csúszott a játékba a harmadik részben és közelebb férkőzött a TF (63-60, 76-68).

Összekapta magát a Hoya a zárófelvonásra és Madár vezérletével végül simán nyert.