szerdán játszanak újra

2020.01.28. 07:00

Ezúttal elmaradt a pápai bravúr

A harmadik negyed gyengébb játéka miatt nem tudta legyőzni a Vásárhelyi Kosársuli gárdáját a kosárlabda NB I/B zöld csoportjában a Concordia Motax KC Pápa gárdája. Kálmán László együttese így továbbra is negyedik a tabellán.

Szépen küzdött a Pápa (fehérben Horváth A.), de most nem tudott nyerni

Hódmezővásárhely–Concordia 94-81 (24-22, 19-21, 24-15, 27-23)

Hódmezőváráshely, 300 néző. V.: Jurák, Drenyovszki, Jankovics. Vásárhelyi Kosársuli: Varga Z. 16/6, Molnár 15/3, Varga Á. 9/6, Kelemen 15/9, Hargitai 12/3. Csere: Pavlovic 4, Perák 15, Rostás 8/3, Bálint. Edző: Tóth Tamás.

Concordia Motax KC Pápa: Balla 6, Burai 19, Murai 22/6, Keller 3, Hódi 13/9. Csere: Sonyák 9, Horváth A. 3/3, Márton Á. 3/3, Márton L. 3/3, Szeier, Kocsis. Edző: Kálmán László.

A hosszú utazás dacára a pápaiak kezdték élénkebben a találkozót (0-4, 2-7), azonban a 6. perchez érve elfogyott az előnyük (9-9). Varga Zalán sikeres triplájával átvette a vezetést a házigazda (14-13), de Horváth triplája után ismét egyenlőt mutatott az eredményjelző (18-18). A negyed végéhez érve minimális különbséggel vezetett a hazai együttes.

Öt gyors ponttal 29-22-re meglépett a Vásárhely a második játékrész elején, Burai és Murai pontjaival zárkózott a Concordia. Varga Z. szorgosan gyűjtögette a pontokat, kialakult az eddigi legnagyobb különbség (34-26). Hódi hármasa jókor jött, Burai büntetőivel pedig újra szoros lett, sőt Hódi második trojkájával már csak egy pont volt a két fél között (35-34). Hódi remek szériában volt, s tőle a többiek is kedvet kaptak a hármasokra, előbb Márton L., aztán Murai villant (39-43).

A félidőben 43-43-ra állt a küzdelem. Fej fej mellett haladtak a riválisok a harmadik etap elején is (51-50), ám ekkor kisebb hullámvölgybe kerültek a vendégek. Pontatlan dobások, eladott labdák, technikai hibák jellemezték ebben az időszakban a Motax játékát, s ezt kihasználva újra meglógott a hódmezővásárhelyi együttes (27. perc: 60-53). Sajnos hiába kért időt Kálmán edző, és próbált cserékkel frissíteni, megtorpant a csapata és ez a negyed végén kialakult eredményen is látszott (67-58).

Az utolsó játékrészben is a hazaiak irányítottak, Varga Zalán továbbra is szépen termelte a pontokat, ahogy Varga Ákos is kitett magáért (80-64).

Murai egy triplával lódított egyet a pápaiak szekerén, sajnos azonban hiányzott a lendület (84-72).

Innentől már nem tudott közelebb férkőzni a Pápa, már csak a különbség mértéke volt kérdéses, így a győzelem ezúttal elmaradt.