kosárlabda

2020.01.31. 07:00

Huszonöt pont különbség volt a pápai javára

A vártnál könnyebben, huszonöt pontos különbséggel nyert a Concordia Motax KC Pápa az NB I/B alsóházában, a zöld csoportban a DEAC U23 ellenében.

Fontos sikert ért el a Pápa (fehérben Horváth)

Fotó: Penovác Károly/Napló

Concordia Motax–DEAC U23 96-71 (23-20, 32-13, 17-17, 24-21)

Pápa, 250 néző. V.: Goda, Varga-Záray, Sentényi. Concordia Motax KC Pápa: Balla 3, Murai 9, Burai 23/6, Hódi 9/9, Kocsis 6. Csere: Sonyák 27/9, Horváth A. 6/6, Márton Á. 6, Márton L. 5, Bakos 2, Szeier. Edző: Kálmán László.

DEAC U23: Várbíró 16/6, Sólyom 7, Opre 5, Gáspár 19/9, Fábián. Csere: Balázsi 3, Szekeres 6/6, Zsuga 3/3, Nemes 5/3, Asszú 7. Edző: Kádár Tamás.

Villámrajtot vett a házigazda, a 2. perc végéhez 7-0-t mutatott az eredményjelző. A debreceni fiatalok első pontjaira a 3. percig kellett várni, Opre szépített egy triplával.

Hódi keze is elsült, aztán gyors ellenakciókkal felzárkózott a rivális (10-8), sőt 11 pontnál ki is egyenlített. Horváth Attila szólt hozzá a meccs­hez egy hármassal, majd Burai tüzelt pontosan a tripla vonalról (17-11). Ezt a különbséget azonban nem sikerült megtartani a negyed végéig, csak három pont volt a differencia.

A második etapban Sonyák rázta meg magát és a vezérletével 37-25-re alakult az állás (14. perc). Állva hagyta riválisát a Concordia, s a félidőhöz érve több mint húszpontos különbség alakult ki (55-33).

Szünet után nem tudott közelebb férkőzni a vendéglátókhoz a cívisvárosi együttes. Sőt 60-40 után egy remek szériával 70-44-re alakult az állás. Ez volt az eddigi legnagyobb differencia a két fél között.

A negyedik játékrészben nem maradtak nyitott kérdések. A Motax Murai ás Márton L. pontjaival tovább hizlalta a már eddig is tetemes előnyt (78-50). Nemes triplával, Várbíró egy közelivel hozta közelebb csapatát. A 37. perchez érve aztán már harminc pont volt a hátránya a DEAC-nak (88-58). Az utolsó három percben öt pontot sikerült ledolgoznia a debrecenieknek, ám a Pápa győzelme egy percig sem forgott veszélyben.

A Concordia továbbra is negyedik a tabellán.

Kálmán László: – Izgalmas mérkőzésnek indult, mégis magabiztos sikert arattunk. A srácok kiválóan védekeztek, amivel a Debrecen nem tudott mit kezdeni.