kosárlabda

2020.01.08. 07:00

Pápai vereség az év első bajnokiján

Nem tudta folytatni tavaly megkezdett remek szériáját a Concordia Motax KC Pápa, a 2020-as év első bajnokiján ugyanis vereséget szenvedett a Szolnoki Olajbányász U23-as gárdájától a férfi kosárlabda NB I/B zöld csoportjában.

A pápaiak ígérik, legközelebb harcosabbak lesznek

Fotó: Penovác Károly/Napló

Motax KC–Szolnok 73-88 (17-12, 20-27, 21-27, 15-22)

Pápa, 300 néző. V.: Józsa, Lövei, Kruk. Concordia Motax KC Pápa: Balla 1, Murai 27, Sonyák 21/9, Hódi 6/6, Keller 1. Csere: Horváth A. 2, Márton L. 6/6, Márton Á. 7, Kocsis 2, Bakos. Edző: Kálmán László.

Szolnoki Olajbányász U23: Gilszki 19/9, Csák 18/12, Rékasi 2, Frikker 8, Orbán 11/3. Csere: Kókai 14/6, Arnóth 7, Frank 9/6, Komlósi. Edző: Veres Dávid.

Sonyák hét pontjával indult a vasárnapról elhalasztott találkozó (7-2), majd Gilszki szépített egy triplával. Rendre a Pápa ment elöl négy-öt ponttal, s ez a különbség a negyed végéig megmaradt.

A második negyedet Sonyák újabb hármasa vezette fel (23-18), azonban Orbán triplájával utolérte ellenfelét a Szolnok (25-25), sőt Frikkel közelije után átvette a vezetést a Szolnok. Ettől fogva fej fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik, hol a másik fél neve mellett szerepelt több pont. A félidő végén 37-39 állt az eredményjelzőn.

A hosszabb szünetet követően a Szolnok magához ragadta az irányítást és meglépett 45-39-re. Hódi szépített egy trojkával, ám két pápai faultot követően tovább nőtt a differencia (42-51). Sőt, a 25. percben Csák sikeres távolija és Gliszki pontjai után kialakult az eddigi legnagyobb különbség (45-56). Próbált kapaszkodni a Motax, Márton jókor talált be a hármasról, azonban az utolsó percben Frank kétszer is pontos volt a hármas vonalról, így 58-66-ról indult az utolsó felvonás.

Az utolsó részben a szolnoki rohamokat nem tudta feltartóztatni a Concordia (34. perc: 61-75), s bár Sonyák harmadik hármasa és Murai remek pontjai után visszajött a remény (71-81), ám a hátralévő két percben elmaradt a fordulat és az A csoportban edződött szolnoki fiatalok behúzták a mérkőzést.

Kálmán László: – Szerintem ez a mérkőzés nem a kosárlabdáról szólt. A játékvezetők bizonyos eseteket másként láttak. Döntő szituációkban az ellenfél bedobta a büntetőket, mi viszont nem. A következő mérkőzésre koncentráltabbak, harcosabbak leszünk.