Több mint 350-en mutatták meg tudásukat

2020.03.30. 19:58

Mindkét Balaton-parti egyesület tarolt a taekwon-do-bajnokságon

A mogyoródi Grosics Gyula Sportcsarnok adott otthont az ITF Taekwon-do magyar bajnokságnak, amelyet még a koronavírus-járvány miatt bevezetett intézkedések előtt sikerült lebonyolítani. Ezúttal a csopaki és a balatonalmádi egyesületek nagyszerű eredményeit vesszük górcső alá.

A Mongúzok az egyik legeredményesebb klub volt az ob-n

Forrás: Mongúzok Taekwon-do SE

A megméretésen több mint 350 versenyző mutatta meg tudását, akik az ország minden szegletéből érkeztek.

A Hullámtörők TKD Klub Csopak tagjai összesen négy érmet gyűjtöttek. Lakatos Marco formagyakorlat kategóriában magyar bajnoki címet ünnepelhetett. Gábor Viola speciáltechnikai törésben ezüstérmes lett. Steinhausz Gergő erőtörésben szintén ezüstérmet érdemelt ki. Farkas Zoltán formagyakorlatban bronzérmes helyen végzett.

A balatonalmádi Mongúzok Taekwon-do SE nemcsak népes csapattal képviseltette magát az eseményen, hanem igen eredményesen szerepeltek sportolói.

A csopakiak is remekeltek a viadalon Fotó: Hullámtörők TKD Klub

Kiss Attila a serdülőknél, –60 kg-ban szabad küzdelem kategóriában magyar bajnok lett. Somogyi Boldizsár ugyancsak a serdülő korosztályban, +60 kg-ban szabad küzdelemben szintén a legjobb volt, magyar bajnok lett. Szabó Noah a serdülők –54 kg-os kategóriájában érdemelt ki aranyérmet.

Ezüstérmet szerzett: Körmendi Petra serdülő –50 kg, Babicz Mihály serdülő –54 kg, Gál Domonkos gyerek –28 kg, Bagó Péter gyerek –38 kg, Bressel Botond ifi –56 kg küzdelem kategóriákban. Szintén második helyet ért el ifi formagyakorlatban Szabó Nimród, valamint Kosztyu Roni felnőtt –75 kg szabad küzdelemben és erőtörésben.

Harmadik helyet szerzett: Szűcs Olivér gyerek –33 kg küzdelemben, Nagy Lili serdülő +50 kg küzdelemben, Gáspár Patrik serdülő +60 kg küzdelemben, Kiss Levente Botond serdülő formagyakorlatban, Kiss Tímea ifi formagyakorlatban, Szabó Nimród ifi –56 kg küzdelemben.

A Mongúzok az egyik legeredményesebb klub volt az ob-n Fotó: Mongúzok Taekwon-do SE

Csapat eredményekben, Kosztyu Roni csapat formagyakorlat, csapat speciáltechnikai törés, csapat erőtörés kategóriákban aranyérmes. Szabó Nimród, Simon Bence, Bressel Botond, Czvízler Olivér, Somogyi Boldizsár – csapat formagyakorlat és csapat speciáltechnikai törés kategóriákban ezüstérmes. Kiss Tímea, Kertész Kinga, Hódosi Borka – csapat küzdelem, Kosztyu György – csapat formagyakorlat kategóriában szintén ezüstérmes.

Szabó Nimród, Simon Bence, Bressel Botond, Czvízler Olivér, Somogyi Boldizsár csapat küzdelemben, Kiss Tímea, Kertész Kinga, Hódosi Borka csapat formagyakorlat és csapat erőtörés kategóriá­ban bronzérmes. Kosztyu Roni csapat küzdelemben szintén bronzérmes.