NB I/B zöld csoport

2020.03.09. 19:13

Szoros meccsen kaptak ki a pápai kosarasok

Rendkívül kiélezett összecsapáson maradt alul a KTE otthonában a Concordia Motax KC Pápa a férfi kosárlabda NB I/B zöld csoportjában.

20191013 Pápa NB I B kosárlabda mérkőzés Concordia Motax KC Pápa (fehér) - Vásárhelyi Kosársuli (kék) Fotó Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló

KTE–Concordia Motax 57-50 (15-14, 16-8, 10-12, 16-16)

Kecskemét, 300 néző. V.: Győrfy, Sentényi, Borgula. KTE Duna Aszfalt: Vukcevic 14/9, Kucsera 6, Molnár 10, Lewis 4, Fülöp 3. Csere: Plézer 10/6, Lukács 2, Orgona 3/3, Varga 5. Edző: Váradi Kornél.

Concordia Motax KC Pápa: Hódi 20/18, Murai 4, Balla, Sonyák 11/6, Keller 4. Csere: Burai 6, Horváth A., Márton L. 5/3, Márton Á., Kocsis, Bakos. Edző: Kálmán László.

Kiegyenlített játékot hozott az első negyed, ahol felváltva vezettek a csapatok. A második játékrészben több elhibázott pápai lehetőség után 24-17-re, majd 28-17-re elhúzott a Kecskemét. Percekig nem találtak gyűrűbe a vendégjátékosok, a félidőben így 31-22-re állt a meccs.

Szünet után többek között Hódi tripláival sikerült felzárkóznia a Motaxnak, a 28. percben 38-34 állt a kijelzőn. A negyed vége azonban a hazaiaknak sikerült jobban (41-34).

Nem sok kosár esett, így minden pontnak hatalmas jelentősége volt. Sonyák hármasával 45-42-re felzárkózott a Concordia. Aztán Hódi hintett el további két trojkát: 52-50-ről indult a hajrá. Plézer hármasa után sajnos nem maradt több puskapora a pápaiaknak, így szoros mérkőzésen, de vereséget szenvedtek és visszacsúsztak a tabellán az ötödik helyre.

Kálmán László: Ez egy olyan mérkőzés volt, ahol nem a dobásoké, hanem inkább a taktikáé volt a főszerep. Sajnos mi rendre a rossz megoldásokat választottuk, amit a Kecskemét jól használt ki. Attól függetlenül, hogy 33 százalékos dobóteljesítménnyel egylabdás meccset sikerült játszanunk, jól mutatja az erőnket, a csapat összetartását. Próbáljuk kijavítani a hibáinkat, és megyünk tovább.