VTE

2020.09.29. 22:40

A kenesei versenyen is népes csapattal indult a Veszprémi Triatlon Egylet

Négy távon rendeztek nagyszabású triatlonversenyt a közelmúltban a településen, ahonnan a Veszprémi Triatlon Egylet (VTE) sportolói sem hiányozhattak.

Bényi-Virág Rita

Forrás: VTE

Rövidtávon 950 méter úszás, 45,9 kilométer kerékpározás és 10,5 kilométer futás várt a nevezőkre. A veszprémi Fügi Andrea kategóriájában az első helyen végzett (3:54 óra).

A középtáv egyben az országos bajnokság is volt, itt 1900 méter úszás, 85,2 kilométer kerékpározás és 21,09 kilométer futás volt az előírt penzum. Itt Bődi Sándor tudott aranyérmet szerezni (7:18). Viszont a többiek rendkívül kitartó versenyzéssel nagyszerű helyezéseknek örülhettek.

Váltóban a Háden-Felfölfi, Szekeres, Czafit trió az első helyen végzett, míg a férfiaknál a Burján, Molnár, Kiss Papp alkotta hármas ötödik lett. Speciál távon (1,9 km úszás, 163,8 km kerékpár, 10,5 km futás) 8:13 órával Hidasi Petra ezüstérmet szerzett. Iron távon többen is dobogóra állhattak fantasztikus teljesítménnyel.

A célba érkezéskor Szűcs Dávid örült Fotó: VTE

További eredmények. Rövidtáv. Kádár Renátó 2:56 kat. 5. hely. Középtáv. Burján Jenő 4:35 kat. 5., Hamerli Péter 5:03 kat. 7., Földi József 5:11 kat. 11., Molnár Ákos 5:33 kat. 16., Kiss Papp Géza 5:42 kat. 20., Háden-Felföldi Viki 5:46 kat. 7., Szekeres Mariann 5:49 kat. 8., Czafit Zsuzsanna 5:49 kat. 6., Szűcs Dávid 5:51 kat. 22. Iron táv. Balatonmanők 9:44 kat. 1., Sándor Norbert 10:05 kat. 3., iData Tri Team 11:16 kat. 6., Kovács Soma 11:22 kat. 1., Morvai Balázs 11:58 kat. 7. BVR