Ez volt a harmadik győzelmük az idei bajnokságban

2020.11.09. 19:18

Egylabdás meccset nyertek a veszprémiek

Emlékezetes és végletekig kiélezett találkozón növelte győzelmei számát a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém gárdája a férfikosárlabda NB I/B Piros csoportjában.

Madár András (balról pirosban) 26 ponttal járult hozzá a sikerhez

Forrás: mkosz.hu

Fotó: Papp_Gyorgy

Bp. Honvéd–Hoya Veszprém 72-74 (17-19, 21-19, 17-19, 17-17)

Budapest, Ludovika Aréna, 100 néző. Budapesti Honvéd SE: Szentirmai 3, Tóth 7/3, Pintér 15, Szatmári 11/3, Kopácsi 6/3. Csere: Takács 4/3, Tichov 9/3, Kovács, Bea 2, Stefán 9, Tanoh 6. Edző: Puskás Artúr.

Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Szücs, Madár 26/12, Orgona 9, Szabó 12/9, Dukic 15/6. Csere: Sipos, Birkás, Futó 12. Edző: Baksa Szabolcs.

Szabó triplája jó kezdésnek bizonyult (2-3), majd Madár vezérletével fokozatosan átvette az irányítást a Veszprém (4. perc: 4-10). Nem sokáig örülhettünk azonban, mert ugyanennek a minutumnak a végére két triplával kiegyenlített a Honvéd (10-10). Óriási volt a küzdelem a palánkok alatt, ám rendre a veszprémiek kaparinthatták meg a lepattanót (14-19). A negyed végére kétpontosra olvadt az előny a pontatlan dobások miatt.

Futó találataival tartotta magát a Veszprém (23-23), aztán Takács tripláját követően először vezetett három ponttal a Honvéd (26-23). Futó és Szabó pontos dobásaival fordított a Hoya, Madár hármasát követően 30-33 állt a kijelzőn. A félidő végéig felváltva vezettek a csapatok, végül 38-38-as eredményben egyeztek meg a szünet előtt.

Madár András (balról pirosban) 26 ponttal járult hozzá a sikerhez Fotó: mkosz.hu

A harmadik etapban a Veszprém hatékony védőmunkájának köszönhetően 49-43-ra ellépett. Azonnal időt kértek a hazaiak, ám Szabó triplája után már 52-43 állt a kijelzőn. Madár és Orgona megmozdulásait követően először vezetett több mint tíz ponttal a Hoya (28. perc: 45-56). Ez aztán túlontúl megnyugtatta a bakonyi kedélyeket, a játékrész végéig csupán egyszer találtak be, így a fővárosiak felzárkóztak, és ismét szoros lett a meccs (55-57).

Az utolsó negyed nagy adok-kapokkal kezdődött, három percig mindkét csapat pontosan fejezte be támadásait (61-66). A Honvéd mindent megtett az egyenlítésért, azonban a túloldalon mindig akadt valaki, aki az izgalmas pillanatokban képes volt higgadt maradni.

Dukic triplája után Madár vette kezébe az irányítást (69-72). Elképesztő izgalmakat tartogatott az utolsó perc, Tichov triplája után 72-73-ra állt a meccs. Madár harcolt ki faultot, s második büntetője után Orgona tépte le a lepattanót, ezzel eldöntve a találkozó győztesét.

Baksa Szabolcs: A csapat ma megmutatta, mekkora szíve és tartása van. Akadtak jobb periódusaink, de voltak hullámvölgyek is.