közel a csúcshoz

2021.02.16. 19:41

SVSE: Újabb remek futóeredmények

Már nagyon közel jár az országos csúcshoz Bartha-Kéri Bianka, a Sportolj Velünk SE (SVSE) futónője, aki a legutóbbi fedett pályás viadalon 800 méteren javította meg eddigi legjobbját.

Forrás: SVSE

Az elmúlt napokban több fedett pályás atlétikai viadalt is rendeztek, ahol a Sportolj Velünk SE futói sikert sikerre halmoztak.

Szögi István, miután Bécsben megdöntötte a közel 36 éve fennálló rekordot 1500 méteren (3:37.55), Osztravában állt rajthoz. A Czech ­Indoor Gala elnevezésű viadalon Tóth­né Stupián Anikó tanítványának a 3:39.28-as eredmény is elég volt a győzelemhez.

A Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) fedett pályás viadalán újabb csúcsdöntésre készültek az SVSE sportolói. Ezúttal Bartha-Kéri ­Bianka 800 méteren próbálta felülmúlni eddigi legjobbját (2:03.00). Klubtársa, Varga Gréta iramfutóként diktálta a tempót neki 500 méterig, majd innen egyedül, már csak az óra volt az ellenfele.

Végül óriási egyéni rekorddal, 2:02.07 perccel nyert és ezzel 28 századra megközelítette a magyar csúcsot is. A célja természetesen a magyar rekord megdöntése, s erre jó alkalma lesz például a márciusi fedett pályás Európa-bajnokságon is.

Bartha-Kéri Bianka mellett természetesen több veszprémi is megmutatta magát a viadalon. Kéri Bettina 60 méteren állt rajthoz. Az előfutamát könnyedén nyerve (7.59) jutott a döntőbe, ahol 7.54 másodperccel a harmadik lett.

Bartha-Kéri Bianka fantasztikus egyéni csúcsot futott fedett pályán, 800 méteren Fotó: SVSE

A férfiaknál ugyanezen a távon Dabosi Marcell küzdött meg az ellenfelekkel és 7.34-es egyéni csúcsot ért el.

Felber Farkas 60 gáton indult, és 8.51 másodperces eredménnyel végül bronzérmet vehetett át.

A férfiak 800 méteres távján Kiss Gergő szezonbeli legjobbját teljesítve 1:50.49 perccel a negyedik helyen zárt.

Másnap Hadnagy Zsóka 400 méteren 59.08 másodperces egyéni csúccsal összesítésben a tizedik helyen fejezte be a versenyt. Dabosi Marcell 200 méter után 400 méteren is egyéni legjobbnak örülhetett, utóbbi számban 51.52-es idővel a kilencedik helyen végzett.