NB I/B piros csoport

2021.03.15. 16:56

A harmadik negyedben botlott a veszprémi kosárcsapat

Egyetlen játékrészben nyújtott gyengébb produkciót a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém alakulata, s emiatt nem is tudta sikerrel venni a BKG elleni mérkőzést a kosárlabda NB I/B piros csoportjában.

Forrás: pexels

BKG-Veszprém 87-70 (20-18, 21-20, 23-11, 23-21)

Szigetszentmiklós, zárt kapus mérkőzés. V.: Vida, Radnóti, Menyhárt. BKG-Príma Akadémia: Armaghani 13/3, Nagy Be. 11/3, Buzás 2, Reizer, Nagy Bo. 40/21. Csere: Cooper 10, Opre 2, Nagy S 3/3, Szeleczki 6, Halász, Gyapjas, Szanyi. Edző: Nagy Ágoston.

Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Szücs 8/6, Madár 2, Orgona 10, Szabó 19/9, Dukic 18/6. Csere: Sipos 5/3, Birkás, Futó 8, Glatz. Edző: Baksa Szabolcs.

A tabella második helyén álló BKG otthonában a vendégek kezdtek jobban, Orgona, Szabó és Szücs pontjai után 6-10 állt a kijelzőn. A folytatásban 16-11-re növelte előnyét a Veszprém, ám pontatlan támadásokat követően a BKG egyenlített, és az utolsó szó is az övé volt (20-18).

A második etapban Nagy Botond hármasával már 27-20-ra alakult az állás, egy újabb triplával pedig 30-22-re vezetett a BKG. Orgona és Dukic faragott a hátrányon, majd Cooper pillanatai következtek (36-28). Nagy Botond elkapta a fonalat, harmadik trojkája ért célba, 39-32-nél időt is kért Baksa edző. Szücs Péter zsinórban két triplával válaszolt (39-38), a félidő utolsó mozzanata azonban Armaghanié volt (41-38).

Nagy Botond ott folytatta, ahol az előbb abbahagyta, a szünet után is rendkívül pontosan célzott távolról, így a 23. perchez érve 54-40 állt a kijelzőn. Dukic hármasa nagyon kellett, ám eladott labdák sora nehezítette a bakonyiak dolgát (58-45). A kosárlabdában szokatlan módon két percig egyetlen pontot sem jegyezhettünk fel, majd Nagy Botond villant újra, természetesen a hármas vonalról (61-45). A negyed végén 64-49 volt az eredmény.

Szabó öt pontjával tízre faragta hátrányát a Hoya (64-54), azonban ez kevés volt a felzárkózáshoz. A BKG részéről Nagy Benedek és Cooper felelt ekkor a pontokért, a túloldalon viszont Szabó és Dukic pontjai mellől nagyon hiányoztak Madár megoldásai.

A 35. percben Sipos triplájával tízen belül volt a Veszprém (73-64), ám Nagy Botond gondoskodott róla, hogy ez sokáig ne maradjon így (76-64). Küzdött, harcolt a Hoya, ám ezen a napon a BKG-t nem tudta utolérni, a hazaiak megérdemelten nyertek.

Baksa Szabolcs: – A harmadik negyed volt a kulcs a mai találkozón. Megálltunk támadásban, és nem találtuk az ellenszerét a BKG agresszív védekezésének. Elfáradtunk és rossz döntéseket hoztunk. A BKG egy nagyon jó csapat, látszik, hogy jó taktikával, felkészülten léptek pályára.