NB I/B

2021.03.01. 14:05

Nyertek az akadémisták

A Balaton-Felvidéki Kézilabda Akadémia (BFKA) mindkét csapata győzelmet szerzett a férfi kézilabda NB I/B-ben, így a veszprémiek már a tabella harmadik, míg a fürediek a negyedik pozíciót foglalják el.

20210228 Balatonfüred bajnoki kézilabda-mérkőzés BFKA Balatonfüred U 22 (fekete) - Tatai AC (narancs) Fotó Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló

Fotó: Fotó: Penovác Károly Veszprém Megyei Napló

PLER-KK Ajka 33-25 (18-12)

Budapest, zárt kapus mérkőzés. V.: Sándor, Szikszay. KK Ajka: Horváth M., Vikor (kapusok) – Cserna, Márton 4, Ilicsin, Heiczinger 3, Tárkányi 4, Fülöp 1, Erőss, Bajnóczi 3, Forgács 2, Ignácz 2, Perczel 2, Bonyhádi 4, Baracskai. Edző: Tréki Tamás.

Kiállítások: 10, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/0.

Jól kezdte a találkozót a hazai csapat a pontatlan támadásokat vezető ajkaiak ellen (7-2). Hiába kértek időt a vendégek, nem sikerült közelebb zárkózni (10-3). Ezekben a percekben kimaradt három ajkai büntető és számos helyzet, amit könyörtelenül kihasznált a PLER (14-6). Aztán Bajnóczi vezérletével megpróbált visszajönni a meccsbe az Ajka, de így is hatgólos volt a különbség a félidőben.

Szünet után 21-17-re felzárkóztak a vendégek, ám az ezt követő lehetőségek kimaradtak. A túloldal viszont a korábbi válogatott, Grebenár Gábor vezetésével újra megnyugtató különbséget harcolt ki (29-21). A végjátékban tartották a különbséget a fővárosiak.

BFKA-Balatonfüred-Tatai AC 30-28 (13-13)

Balatonfüred, zárt kapus mérkőzés. V.: Sándor, Szabó. BFKA-Balatonfüred: Lakatos, Ágoston (kapusok) – Szmetán 6 (1), Klucsik, Gálfi 2, Brandt 4, Ág 4, Hegyi 2, Szűcs 1, Kőhegyi, Frauenberger 6, Hutvágner 2, Kretz, Draskovics 2, Határ, Kovács 1. Edző: Kis Ákos.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.

A tabella második helyén álló Tatai AC ellen nehéz ütközetre számíthattak a fürediek, főleg annak tükrében, hogy a koronavírus-járvány miatt ismét nehéz helyzetbe került a csapat, gyakorlatilag edzés nélkül kellett kiállnia. A vendégek szereztek előnyt (3-5), ám Hegyi és Szmetán góljaival egyenlített a Füred, majd Gálfi találata már a vezetést jelentette (6-5). Állandósult a hazaiak egy-két gólos vezetése, egészen a 23. percig, amikor nemcsak utolérte a vendéglátókat a Tata, hanem fordított is (11-12). A félidőben mégis döntetlen állt a kijelzőn.

A térfélcsere után gyorsan elhúzott három góllal a balatoni gárda (17-14), s bár akadtak kisebb hullámvölgyek (20-19), azért ez a differencia jó alapot jelentett a folytatásra (29-24). A hajrához érve több füredi helyzet kimaradt, ám a hazai siker már így sem forgott veszélyben.

BFKA-Veszprém-Szigetszentmiklós 35-25 (18-14)

Veszprém, zárt kapus mérkőzés. V.: Asztalos, Szalay. BFKA-Veszprém: Nánási, Palasics (kapusok) – Szűcs B. 4, Lukács 8 (1), Nkousa 3, Pergel 1, Dörnyei 3, Szabó 1, Csányi 1, Tóth 2, Sisa 1, Horváth 2, Dobi 1, Ilics 8 (1), Khalil. Edző: Velky Péter.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0.

Remekül kezdett a Veszprém, 5-2-re elhúzott. Ezután több kecsegtető lehetőség is kimaradt, a Szigetszentmiklós felzárkózott (5-4). Ilics duplája után ismét lendületbe jöttek a veszprémi fiatalok (8-4). A vendégek azonban becsülettel küzdöttek, nem adták könnyen magukat (13-12). A félidő hajrájában Horváth Márkó és Lukács Péter vállalta magára a gólszerzést és sikerült újra négy góllal ellépni.

Fordulás után fokozatosan húzott el a Veszprém, összeszedett és gyors játékkal a 42. perchez érve már 27-17 állt a kijelzőn. Ekkor zsinórban négy vendégtalálat született (27-21), a négy perces gólcsendet a remekül kézilabdázó Lukács törte meg. Szerencsére újra lendületbe jöttek a házigazdák és összeszedett játékkal magabiztos és fölényes győzelmet ünnepelhettek.