kosárlabda

2021.04.13. 07:00

Szerdán kötelező nyerni a veszprémieknek

Egyelőre a MAFC 2-1-re vezet a három győzelemig tartó párharcban a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém ellen a férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjának rájátszásában. A tét a négy közé jutás.

A veszprémi irányító, Szabó Péter 13 pontig jutott Fotó: MKOSZ.HU

Fotó: Fux Marcell

MAFC–Hoya-Veszprém 91-62 (29-17, 16-9, 22-18, 24-18)

Budapest, zárt kapus. V.: Győrffy, Vida, Magyari. MAFC: Pfandler 7/3, Csapai 8/3, Misek, Tóth 15/3, Kovács 16/3. Csere: Polgárdy 12/6, Baráz 3/3, Bősze 15/3, Bordács 2, Németh 9/3, Biber, Komma 4. Edző: Garai Péter. Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Szücs 3, Sipos 6, Orgona 9, Szabó 13/3, Dukic 6. Csere: Birkás, Futó 15, Veingartner 3/3, Simon 2, Glatz 3/3, Gaál 2. Edző: Baksa Szabolcs.

Az 5. helyért zajló párharc harmadik mérkőzésén Baksa Szabolcs nem számíthatott egyik kulcsemberére, Madár Andrásra, aki még a február 24-ei salgótarjáni mérkőzésen követett el fegyelmi vétséget, amiért egymeccses eltiltást kapott, s most lépett ez érvénybe. A MAFC keretéből a sérüléssel bajlódó Lakits András hiányzott.

Villámrajtot vett a házigazda (6-0), Dukic büntetőivel szépített a Veszprém. Az 5. percig a MAFC ment elöl, ekkor Orgona két kosarával sikerült az egyenlítés (9-9). Orgona újabb közelijével a vezetést is átvette a Hoya (12-13). Ez azonban nem tartott sokáig, a MAFC Polgárdy pontjaival meglépett (25-15), és a negyed végén nyolc ponttal vezetett (27-19).

Szabó triplája vezette fel a második játékrészt, aztán Kovács és Polgárdy kosaraival ismét tíz pont fölé nőtt a különbség (34-20). Sok hibával játszott mindkét alakulat, percekig érintetlen maradt mindkét gyűrű, majd Csapai tripláját jegyezhettük fel. A Hoya nehezen törte fel a MAFC védelmét, bántóan kevés pontot szerzett, így a félidő végén 45-26-os hátrányban volt.

A veszprémi irányító, Szabó Péter 13 pontig jutott
Fotó: MKOSZ.HU

Sajnos a folytatásban sem tudott változtatni a Hoya, amely sok dobást elvétett. A MAFC sokkal pontosabban játszott, és a 23. percben már 52-30-ra vezetett. Továbbra is nagy erőket mozgósítva támadott a MAFC, a Hoya pedig ezúttal nem tudta tartani a lépést. A 26. percben 61-32-re állt a meccs. A negyed végén nehezen teltek a percek, sok volt a fault, és a Veszprém jobbára csak büntetődobásokból tudott pontot szerezni (67-44).

Az utolsó felvonásban már csak a különbség mértéke volt kérdéses. Közel három percig képtelen volt kosarat elérni a Veszprém, és bár ekkor a MAFC sem brillírozott, mégsem kellett izgulnia (73-44).

A sok hibával játszó és kulcsemberét nélkülöző Hoya ezúttal nem tudta megnehezíteni ellenfele dolgát, simán kikapott.

Baksa Szabolcs: – Egyelőre 2-1 az állás, ám szerdán újra játszunk, akkor Veszprémben. Megyünk tovább, szerdán a győzelem az egyértelmű célunk.