Tizenegy góllal nyertek

Könnyedén gyűjtötte be a pontokat a Balatonfüredi KSE szombaton hazai pályán a férfi kézilabda NB I-ben.

A kép kissé csalóka, a Fürednek nem volt szüksége túl nagy erőfeszítésre, hogy áttörje riválisa védelmét

Fotó: Penovác Károly / Napló

BKSE-Cegléd

35-24 (19-10)

Balatonfüred, 250 néző. V.: Rontó, Szanyi. Balatonfüredi KSE: BŐSZ – Rodriguez 3, Kemény 2 (1), TOPIC 6, Szűcs 1, SZÖLLŐSI 5 (2), BÓKA 4. Csere: Andó (kapus), PULAY 6 (1), Kőhegyi 1, DRASKOVICS 4, Szmetán M., Malinovic 1, Ág, Brandt 2. Edző: György László. Ceglédi KKSE: Tamási – Gyene 3 (1), HNIDÁK 5, Kis R. 3, Mazák 1, Vranac 3, Zakics. Csere: Kránitz (kapus) 1, Pásztor Á. 1, Szepesi 3 (2), Kállai 1, TELEKI 3, Peszeki. Edző: Nagy Károly.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3.

Hosszú idő után, tavaly szeptember óta, először lehettek újra szurkolók a Balaton Szabadidő Központban kézilabdameccsen, amely ennek megfelelően remek hangulatban indult. Rodriguez szép labdaszerzése és elfutása tovább fokozta a nézőtéri örömöt, a BKSE gyorsan magához ragadta a kezdeményezést.

A negyedik percben Gyene egyenlített, de onnantól kezdve már csak üldöző volt a vendégcsapat.

A 15. percben Szöllősi Balázs 8-5-re alakította az állást, a 20. minutumban pedig már öt gól volt a különbség, 12-7.

Robogott tovább a Füred, Bóka találatát követően 16-8-ra vezetett a házigazda.

A félidő legvégén Pulay volt eredményes, több, mint megnyugtató előnnyel vonulhattak pihenőre a Balaton-partiak.

A második játékrész elején Mazák megkapta harmadik két perces kiállítását, így alapemberét veszítette a Cegléd.

A 34. percben 21-11 állt az eredményjelzőn, semmi sem veszélyeztette a BKSE sikerét.

A folytatásban sem engedte közelebb a riválist György László alakulata, amely két idegenbeli győzelem után ezúttal hazai környezetben gazdagodott két ponttal.

A füredieknél mindenki pályára lépett (egyedül a sérüléssel bajlódó Dénes János játékát nem kockáztatták a hazaiak), a fiatalok ismét bizonyítási lehetőséget kaptak.