Madárral „szárnyaltak” a veszprémi kosarasok

A férfi kosárlabda NB I/B. Piros csoportjának nyitó fordulójában a 38 pontot szerző Madár András vezérletével győzelemmel mutatkozott be az átalakult, és új néven induló Veszprémi Kosárlabda Klub.

Rónai Tamás

Forrás: pexels

Budapesti Honvéd SE – Veszprémi KK 86-91 (20-18, 20-26, 8-25, 38-22)

Budapest. V.: Gaál, Horváth Cs., Nepp. Honvéd: Völgyi 13, Mijovic 25/3, Tanoh 13/3, Simon 12/3, Kovács 3/3. Cserék: Markovic 6/3, Takács 9/6, Kopácsi, Stefán 2, Jakab 3/3. Edző: Vladimir Lucic. Veszprém: Glatz 7/3, Szabó 13/9, Dukic 17/12, Horváth Á. 3, Madár 38/27. Cserék: Dancsecs 1, Tóth 12. Edző: Martin Blaho.

A találkozó elején a bakonyiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, de négypontos előnyüket a hazaiak ledolgozták, és a 6. percben átvették a vezetést (15-12). Két triplával fordított a Veszprém, azonban az első negyedet a Honvéd zárta jobban (20-18). A második elején öt ponttal elhúztak a fővárosiak, melyet a 17. percig őriztek (33-28). Ekkor érkezett a szenzációs teljesítményt nyújtó Madár, és négy hárompontosával a vendégek vonulhattak előnnyel a nagyszünetre (40-44).

A harmadik negyed elején a hazaiak két pontra felzárkóztak (46-48), de ezt követően Martin Blaho tanítványai kiváló védekezéssel, egy 21-2-es rohamot teljesítve megnyugtató előnyt szereztek (48-69). A záró etapban a hazaiak egészpályás letámadásukkal labdákat és könnyű kosarakat szereztek, de ez csak a szorosabb eredményhez volt elég, a Veszprém győzelmét már nem fenyegette veszély (86-91).