Kézilabda

2021.12.17. 21:37

Sikeresen szerepeltek a veszprémi csapatok

A Fejér-B.Á.L. Veszprém és a BFKA-Veszprém alakulata is továbbjutott a férfi kézilabda Magyar Kupa harmadik fordulójában.

Továbbjutást ünnepelhetett a magyar kupában a Fejér-B.Á.L. Veszprém Fotó: Penovác Károly/Napló

Budai Farkasok-Fejér-B.Á.L. 27-30 (14-14)

Budaörs, 150 néző. V.: Sándor, Szikszay. Budai Farkasok: Tóth N. (kapus) – Nagy-Jávori, Auer 1, Kecskeméti 2, Benmiloud, Oláh 4, Nourelden 4, Valler, Korsós 1, Borsos 2, Németh A. 10 (3), Papp, Rédai, Schultheisz, Khalil 3. Edző: Koi Endre. Fejér-B.Á.L. Veszprém: Borbély, Miklós (kapusok) – Tóth P. 2, Somogyi 2, Szemtán P. 2, Hári, Éles 6 (1), Kurucz 1, Fazekas 6, Kristóf 2, Seregi 7 (2), Tóth J. 1, Bugyáki, Vajda 4. Edző: Tombor Csaba.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Rendkívül fordulatos, izgalmas párharcot vívott a két fél a továbbjutásért. Az első félidőben inkább a Farkasok gárdája dominált, többször is meglépett három góllal (9-6, 12-9), azonban a lelkes vendégek felzárkóztak a szünetig.

A térfélcsere után a 48. percig ott lihegtek egymás nyakán a csapatok (24-24), majd egy remek, 5-1-es szériával 25-29-es előnyt épített fel a Veszprém. Somogyi kiállítása sem vetette vissza a vendégeket, akik az utolsó percekben biztos kézzel őrizték előnyüket és harcolták ki a negyedik fordulóban való részvételt.

Pécsi VSE-BFKA-Veszprém 31-31 (14-11)

Pécs, 40 néző. V.: Bába, Horváth P. Pécsi VSE: Kanics, Kálmán (kapusok) – Kovácsevics 1, Ribacz 1, Bujtár 6, Vass 5 (2), Ernei 6, Csiba 5, Kienle, Szép 4, Balogh, Illés 2, Géczi 2. Edző: Mirko Vujovic. BFKA-Veszprém: Oláh, Reidmar (kapusok) – Szűcs 2, Körtélyesi 2, Markovics 1, Bakos 1, Almásy 8, Nagy 1, Tóth I. 2, Pintér 3, Végh 2, Bőti, Balogh B., Bene 6, Horváth M. 3. Edző: Dinko Dankovic.

Hétméteresek: 4/2, ill. 0/0.

Az első negyedórában fej, fej mellett haladtak a csapatok (7-7), majd három hazai gólra nem érkezett válasz (10-7). A 22. perchez érve, kihasználva a pécsiek hibáit, utolérte ellenfelét a Veszprém (11-11), azonban a félidő hátralévő nyolc percében már csak a házigazdák tudtak betalálni.

Pécsi találat vezette fel a második felvonást, ám a 36. perchez érve ismét szoros volt a találkozó (16-15). A 41. percben pedig már egyenlő állásról kezdődhetett elölről minden (18-18). A veszprémiek lendületbe jöttek és zsinórban négy gólt vágtak (18-22), és a hajrához érve úgy tűnt, a fiatalok simán továbbjutnak (53. perc: 24-29). Aztán kettős emberhátrányba kerültek a vendégek és megkezdte a felzárkózást a Pécs (30-30). A rendkívül izgalmas hajrában aztán 18 másodperccel a vége előtt Almásy gólja már továbbjutást ért, bár Szép még válaszolni tudott.