Több mint százötven indulóval

2022.04.21. 20:18

Az ország legrégebbi terepfutóversenyét rendezték Pétfürdőn

A hazánkban egyedülálló terepfutóversenyt idén immár 52. alkalommal szervezte meg a Marathon Tömegsport és Környezetvédő Egyesület Atlétika-Szabadidő Szakosztálya.

Több mint százötven futó tizennégy kategóriában mutatta meg felkészültségét

Forrás: a szervezők

Az ország legrégebbi terepfutóversenyét 1970-ben indította el a Péti MTE keretén belül Schmidt Ferenc szakosztályvezető. Azóta minden esztendő tavaszán megrendezik a viadalt, az elmúlt évtizedekben, a rendszerváltás után a Marathon TKE karolta fel az eseményt.

A hagyományoknak megfelelően a futók az Albert Pihenőparkból indulnak, változatos terepviszonyok között futhatnak. Az erőpróba nemcsak azért különleges, mert ötvenkét éve, megszakítás nélkül megrendezik, hanem azért is, mert minden korosztálynak versenyzési lehetőséget biztosít.

Idén az időjárás a kegyeibe fogadta az indulókat, több mint százötven futó tizennégy kategóriában tette próbára tudását, mutatta meg felkészültségét. A környékbeli résztvevők mellett sokan érkeztek Veszprémből, Balatonfüredről, de meszszebbről, Budapestről, Szombathelyről, Tatabányáról, Székesfehérvárról, Balatonboglárról, Táplánszentkeresztről, Vármonostorról is. A szervezők két rajttal indították el a résztvevőket: először a két hoszszabb távon indulók, a gyaloglók, illetve a váltók első tagjai iramodtak neki, akiket a rövidebb távot teljesítő fiatal korosztály követett.

A rendezők a díjkiosztás előtt emlékplakettet ajándékoztak Mayer Miklósnak és Bak Dezsőnek, akik hosszú éveken át szervezői és aktív futói voltak az eseménynek.

Az abszolút kategóriát, a 10 kilométert a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) két képviselője, Szemán Kitti (53:06) és Barát Miklós (45:28) nyerte. Érdekesség, hogy a legkisebbek, a 0–3 év közötti korosztály is rajthoz állt, az egy kilométert a várpalotai Wéber Botond (11:11) és Wéber Bettina (12:11) teljesítette a leggyorsabban. A 4–5 év közöttieknél a VEDAC-os Szemán Gergely (4:34), valamint a várpalotai Fülöp Helena ért be elsőként a célba.

A 6 év felettieknél a várpalotai Hamvas Ronel nyert (4:34) és a pétfürdői Sándor Zselyke 4:05 szerzett első helyet. A 6–10 és a 10–13 éveseknek két kilométert kellett teljesíteni. A fiatalabbaknál a VEDAC-os Esső Gergely (6:06) és Szemán Dorka (5:09), a nagyobbaknál a VEDAC-os Paksi Adrián (5:30) és a pétfürdői Sándor Mirabella (5:41) végzett az élen. A 14–17, 18– 39, 40–69 és 70 év felett öt kilométer volt a táv.

A 14–17 év közöttieknél a VEDAC képviseletében Mireider Gergő 23:58, Bognár Emma 28:24 perc alatt tudta le ezt a szakaszt. A 18–39 év közötti korosztályban a pétfürdői Varga Dávid (30:25), a várpalotai Csákné Bordács Georgina (42:13) nyert. A 40–69 éveseknél a fehérvári Damsits Krisztián, valamint a várpalotai Szarkáné Szalai Mariann (37:11). A 70 év felettieknél a várpalotai Martos Péter győzött (51:54).

Tíz kilométeren is korosztályonként hirdettek győztest. A 18–39 év közöttieknél a balatonfőkajári Kiss Tibor (45:49), a göcseji Pózna Anna (55:03) ért be leggyorsabban. A 40–54 éveseknél a fehérvári Búcsú Dénes (51:45) és a várpalotai Eiserle Judit (59:51) nyert. Az 55–69 éves korcsoportban a fehérvári Somogyi Károly 1:01:30 órával zárt. A 70 év felettieknél Szerletics Imréné 1:09:52 órával érdemelt ki aranyérmet.