Hét góllal nyert a BFKA-Veszprém

2022.12.06. 12:21

Két vereség egy győzelem az NB I/B-ben

Megyei körkép Megyénk NB I/B-s férfi kézilabda csapatai közül csak a Veszprém nyert. A BFKA-Balatonfüred az Ózd otthonában szenvedett vereséget, a KK Ajka pedig Szegeden.

A sárga mezes fürediek ezúttal alulmaradtak

Fotó: Nagy Lajos/Napló

Ózd-BFKA-Balatonfüred

30-25 (15-10)

Ózd, 250 néző. V: Sándor, Szabó. BFKA-Balatonfüred: Lovistyek, Hermann Á. (kapusok), Kovács, Fadhle 2, Kathi 2, Mellák 2, Valler, Vári 2, Tóth N., Török-Vida 1, Bódi, Hermann H. 1, Orbán 3, Tóth A. 1, Tóth L. 8, Határ 3. Edző: Kis Ákos

Kiállítások: 6, ill. 8. perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 1/0.

Sokkal jobban kapta el a rajtot az ózdi együttes, a 10. percben már 6-2 volt a borsodiak javára az eredmény. A Balaton-partiak próbálták felvenni a ritmust, azonban jól tartotta a hazai csapat a különbséget. Félidőre ötgólos előnnyel mehettek a hazaiak (15-10). A második félidő derekán sikerült feljönnie a Fürednek két gólra, azonban az ózdiak újult erőre kaptak, és bebiztosították a mérkőzést.

BFKA-Veszprém-DEAC

32-25 (17-10)

Veszprém, 50 néző. V.: Kiu G., Kiu T. BFKA-Veszprém: Mikler K., Tóth M. (kapusok), Jajic 3, Horváth 2, Czabula 10 (7), Szabó 4, Almásy, Janowszky 1, Nagy 3, Tóth I. 1, Pintér 2, Végh 2, Bőti 1, Majczán, Balogh, Bene 3. Edző: Dinko Dankovic.

Kiállítások: 4, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 7/7, ill. 3/2.

A mérkőzés 13. percéig apránként haladtak a felek, majd a hazaiak rákapcsoltak, és megléptek ellenfelüktől pár perc leforgása alatt (10-5). Az első játékrész folytatásában nem tudott közelebb férkőzni a hajdúsági együttes a Veszprémhez, így a hazaiak hétgólos előnnyel mehettek pihenőre harminc percnyi játék után (17-10). A második játékrészben sem változott a játék képe. Sokkal pontosabban és határozottabban játszott a BFKA-Veszprém, a debreceniek pedig ezzel nem tudtak mit kezdeni. Teljesen megérdemelten gyűjtötte be a győztesnek járó pontokat a Veszprém.

Pick Szeged U21-KK Ajka

29-23 (11-12)

Szeged, 150 néző. V.: Bujdosó, Horváth. Ajka: Konyicsák, Baracskai (kapusok), John 1, Dobos 2, Jávor 6, Tóth, Gyene 4, Nagy 1, Buri, Perczel 3, Ernei 1, Breuer 2, Bonyhádi 1, Forgács 2, Kiss. Edző: Tréki Tamás.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 7/3, ill. 3/2.

Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott, fej-fej mellett haladtak a csapatok, a legnagyobb különbség a 24. percben alakult ki, amikor 8-10-es állás szerepelt a táblán. A szegedi edző azonnal időt kért, ami után egyenlítettek a vendéglátók (10-10). A félidő hajrájában Gyene büntetőből szerzett góljának köszönhetően sikerült minimális előnyt szerezni az ajkaiaknak. A szünetet követően sem láthattak nagy változást a nézők, felváltva vezettek a csapatok egészen a 48. percig (21-20), ekkor a hazaiak kihasználták a több ziccert és büntetőt is hibázó vendégek hibáit és négy góllal megléptek. Tréki mester azonnal időkéréssel reagált, de a szegedi fiatalokat ez sem zavarta meg, akik még tovább növelték a különbséget (27-21). A hajrában csupán két-két gól esett mindkét oldalon, így a mérkőzés végén a Tisza-parti alakulat örülhetett a két bajnoki pontnak.

Az állás: 1. Eger 21 pont, …4. BFKA-Veszprém 17, …13. BFKA-Balatonfüred 9, …16. KK Ajka 5.