Vármegyei I. osztály

2023.09.11. 10:20

Hárman is ötöst kaptak a hétvégén

A Pápa megszerezte az első győzelmét, az úrkútiak pedig esélyt sem adva robogtak át a Devecseren. Ráadásul a piros-fekete együttes kapuja továbbra is érintetlen maradt, így a vármegyei labdarúgó bajnokság I. osztályában még mindig nem kaptak gólt, négy mérkőzés elteltével. A fordulóból az Ajka Kristály-Zirc, illetve a Gyulafirátót SE-Várpalotai BSK mérkőzést később rendezik meg.

Az Úrkút SK győzelméhez nem férhetett kétség Fotó: Nagy Lajos

Klíma-Park Magyarpolány SE–Balatonalmádi SE 1–2 (1–0)

Klíma-Park Magyarpolány SE: Paksi – Kulman Gy. (Polt B.), Kulman B., Király, Polt P. (Vass), Hardi (Kiss L.), Döbrösi, Horváth D., Varga Á., Sárkány (Cseh), Antal.

Balatonalmádi SE: Borda – Kovács N., Markó (Mészáros), Ács, Horváth B., Németh L. (Farkas L., Gerendai), Hoffer, Matejkó (Bodnár), Mátyás, Piri (Bencsik), Jánó.

Gólszerzők: Kulman Gy., ill. Horváth B., Ács.

Péti MTE–Balatonfüredi USC 2–0 (2–0)

Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek (Horváth P.), Müller, Horváth B., Bóka, Simon, Erdősi X., Petróczi, Molnár K. (Tóth Cs.), Ódor, Erdősi P.

Balatonfüredi USC: Filipánics – Szücs (Radács), Hideghéti (Benedek), Poráczki (Plander), Török, Babos (Kovácsfi), Király, Nagy Á., Takács, Koltai (Sárközi), Szente.

Gólszerzők: Horváth B., Gyurcsek.

Pápai Perutz FC–Sümeg VSE 5–1 (3–0)

Pápai Perutz FC: Présing – Nagy B., Nagy K. (Császár), Szalai (Gajdosi), Rozman, Cseke, Nagy D., Cser (Mikóczi), Erdősi, Horváth T. (Kun-Szabó), Hauser B. (Varga B.).

Sümeg VSE: Kovács B. – Párizs (Tüttő), Márkus (Varga G.), Nimsz, Bolla, Bujtor, Rédei, Laczi, Csik, Görhes A., Görhes T.

Gólszerzők: Kun-Szabó, Varga B., Szalai, Nagy D., Nagy K., ill. Bolla.

Fűzfői AK–Csetény SE 5–1 (2–1)

Fűzfői AK: Marics (Mocher) – Szalai, Kiss Á., Auerbach, Nyári, Kuti (László), Babai (Kovács L.), Szentmártoni, Molnár G. (Bíró), Méhes (Füle), Kakas.

Csetény SE: Jelencsics – Horváth K. (Hegedűs), Danó, Simon G., Simon D., Orbán, Juhász, Nagy R., Dávid, Merkl (Hornich), Kalányos.

Gólszerzők: Auerbach (2), Füle, Bíró, Kiss Á., ill. Simon D.

Tihanyi FC–Szentantalfa NVSE 4–0 (0–0)

Tihanyi FC: Illés – Dévényi (Takács), László (Horváth B.), Németh K., Fehér, Henn (Marton), Sudár, Vojnity, Nemes Á., Kovács Á. (Tar), Nemes G. (Szücs).

Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Dombi, Bertalan, Nagy Zs., Molnár K., Szigeti (Steierlein), Németh B., Csillag (Fischer), Stadler (Tóth K.), Slemmer, Takács (Piltman).

Gólszerzők: Horváth B. (2), Nemes Á., Tar.

Nagy melegben tihanyi támadások jellemezték az első félidőt, de veszélyt csak egy jól eltalált lövés jelentett ami a kapufáról kifele pattant. A vendégek szórványos támadási mindig rizikót jelentettek a hazai kapura. A második félidőben sem változott a játék képe az első gól azonban büntetőből esett. A 66.percben, Szombathelyi feleslegesen buktatta a kiugró Hennt, és a jogos büntetőből Nemes Á. megszerezte a vezetést, 1-0. A 77. percben Fehér több védőt is becsapott az alapvonalnál, beadott az üresen hagyott Tar elé akinek nem volt nehéz dolga 2-0. A 79. minutumban Henn futott le a jobb oldali alapvonalig, pontosan centerezett a berobbanó Horváth Botondhoz, aki a hálóba továbbított, 3-0. A 85. percben lemásolták a hazaiak az előző gólt, ezúttal Szücs kínálta fel a labdát Horváth Botondnak aki nem hibázott, és feltette a pontot az i-re, 4-0.

Jók: Henn, Németh K, Horváth B. ill. Molnár, Stadler.

Tudósított: Bölcs Attila

Úrkút SK–Devecser SE 5–0 (4–0)

Úrkút SK: Németh A. – Lang, Uj, Kalapács (Buchwald), Zágor, Varga P. (Boromisza), Papp A., Szedlacsek (Udvardi), Bognár, Sáringer (Márton), Král.

Devecser SE: Károlyi – Veisz, Bukovics, Sipos Felícián, Bencsik (Keller), Paksai, Ménes, Schilde, Venczel, Horváth M., Keringer (Szabó G.).

Gólszerzők: Zágor (2), Boromisza, Szedlacsek, Král.

A bajnokság állása: 1. Úrkút SK 12 pont, 2. Fűzfői AK 12, 3. Péti MTE 12, 4. Balatonalmádi SE 9, 5. Sümeg VSE 9, 6. Tihanyi FC 8, 7. Ajka Kristály SE 7, 8. Gyulafirátót SE 6, 9. Pápai Perutz FC 5, 10. Magyarpolány SE 5, 11. Devecser SE 4, 12. Szentantalfa NVSE 4, 13. Balatonfüredi USC 3, 14. Csetény SE 3, 15. FC Zirc 1, 16. Várpalotai BSK 0.