2023.10.19. 16:03

Hazai pályán folytatja a szereplést az FC Ajka

Vasárnap a jó formában lévő Kozármisleny látogat Ajkára, a labdarúgó NB II 11. játéknapján.

A bakonyi csapatnak kellenek a pontok Archív fotó: Gyarmati László

A válogatott szünetben remélhetőleg rendeződtek a sorok a múlt év bronzérmesénél, ugyanis idén nagyon gyengén kezdtek a szezont a bakonyiak. Tizenegy mérkőzésből csupán egyet nyertek meg a zöld-fehérek, valamint kétszer végeztek döntetlenre, így nem meglepő hogy a 18 csapatos tabella 17., azaz kieső helyén állnak. A nemrég kinevezett régi-új ajkai trénert, Schindler Szabolcsot az sem segíti, hogy sérülés végett nem számíthat a csapatkapitányra, Csizmadia Zoltánra.

A Kozármisleny jelenleg a pontvadászat harmadik helyén áll, a Győr és a Nyíregyháza mögött 20 ponttal. A Baranya vármegyeiek hatszor hagyhatták el három ponttal a pályát, kétszer végeztek ikszre, valamint háromszor kaptak ki. A legutóbbi játéknapon Aczél Zoltánék nagy bravúrt elérve 4-3-ra verték meg az angyalföldi Vasas FC-t.

A vendégek oldalán ismerős arcok tűnhetnek majd fel vasárnap, ugyanis a négy szezont Ajkán töltő Nagy Krisztián idén nyáron igazolt vissza egykori klubjába a Kisvárdától. Nagy 59 bajnoki gólt jegyezhetett a zöld-fehéreknél. Testvére, Nagy Erik is pályára léphet mislenyi mezben, ő három szezon erejéig ölthette magára az ajkai szerelést.

A két csapat eddig 16 bajnoki mérkőzésen nézhetett farkasszemet. Az ajkaiak nyolcszor, a kozármislenyiek négyszer nyertek, emellett négy döntetlen is született. Gólarányokat tekintve 24-17 az állás a bakonyiak javára.