Tizenegy találat született

2023.11.18. 17:19

Nem volt fair (?) - a gyirmótiak alaposan kitömték a Füredet

Nem mindennapi góltermést hozott a Balatonfüredi FC gyirmóti vendégjátéka szombaton a labdarúgó NB III-ban. A BFC négyszer talált a kapuba, mégis simán kikapott.

A balatonfürediek pont nélkül maradtak a 16. fordulóban

Fotó: Fülöp Ildikó/archív

Gyirmót FC Győr II.-Balatonfüredi FC 7-4 (4-2)

Győr, 100 néző. V.: Muhari. Gyirmót FC Győr II.: Kocsis – Lányi (Somogyi, 90.), Szőke, Lázár, Bagó (Szűcs P., 83.), Kicsun, Mayer (Szabó K., 83.), Erdei, Ominger (Süveges, 83.), Helembai, Hajdú (Tóth D., 62.). Edző: Ördög József.

Balatonfüredi FC: Erdélyi – Imre, Szalai, Török (Vér, 65.), Mayer (Gosztonyi, 57.), Major (Nagy A., 83.), Nagy B. (Horváth Á., 57.), Lasz, Pécseli, Bartha (Tóth G., 57.), Nagy R. Edző: Borgulya István.

A válogatott szünet miatt az NB II-ben nem rendeztek fordulót, így a második vonalban szereplő gyirmótiak közül sokan „játszottak vissza” az NB III-as csapatba. Az előző hétvégéhez képest kilenc helyen változott a Gyirmót II. kezdő együttese, ami – mint később kiderült – nem jelentett jót a vendég fürediek számára.

Már az első percben betaláltak a hazaiak a hideg, szeles időben rendezett mérkőzésen, rövid passzos ügyes játék után Bagó lőtt a kapuba, 1-0.

Második támadásából is gólt szerzett a hazai gárda, az 5. percben a baloldalon sikerült sakk-matt helyzetet kialakítani, Erdei nem hibázott, 2-0.

A későn ébredő Füred a 16. percben szépített, Szalai Péter jobbról, 14 méterről kilőtte a hosszút, 2-1.

Tíz perc múlva Major egyedül lépett ki és 18 méterről lőtt a bal felső sarokba, 2-2.

A 30. percben nagy védelmi hiba után Erdei szerzett gólt a bal oldalról, 3-2.

A 42. percben ismét hibáztak hátul a vendégek, Bagó helyezett pontosan a kapuba a jobb oldalról, 4-2.

A fordulás után is folytatódott a rémálom. Az 55. percben Nagy óriási hibája után Erdei kilépett és lőtt a hálóba, 5-2.

Erdélyi nagy hibája után az 59. percben Kiscsun ívelt az üres kapuba, 6-2.

A 74. percben Gosztonyit keverték meg, a beadást Erdei passzolta a hálóba, 7-2.

A végére egy kis gyógyír. A 76. percben a kiugró Szalai Péter lőtt a hosszú sarokba, 7-3.

A 82. percben Gosztonyi kiváló indítása után Major helyezett 12 méterről a hazai hálóba, 7-4.

A hitehagyottan játszó BFC óriási védelmi hibák miatt szenvedett súlyos vereséget a nem éppen fair-play díjas gyirmóti második csapat ellen

Tudósított: Fülöp Zoltán.

Borgulya István: - Kijött az osztálykülönbség a kilenc visszajátszóval felálló Gyirmót javára. Pozitívum, hogy ennek ellenére négy gólt tudtunk szerezni.