Ragyogóan védekeztek

2024.01.29. 07:13

Idegenben arattak győzelmet a veszprémi kosarasok

Főként a pazar harmadik negyedbeli játékának tudható be, hogy a Veszprém Kosárlabda Klub fontos idegenbeli győzelmet aratott az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 17. fordulójában.

Király Ferenc

Eszterházy SC–Veszprém Kosárlabda Klub 53-75 (20-14, 13-19, 8-27, 12-15)

Eger, 100 néző. Vezette: Sallai, Marton, dr. Nagy.

Eszterházy: Botka 5, Gilszki 2, Bajusz 8/6, Rékasi 10, Szicsák 10. Csere: Máté 8, Pomázi 10/6, Bolla, Lengyel, Kerekes. Edző: Klepej Roland.

Veszprém: Szabó 14/6, Madár 13/9, Varga 6, Prodanovic 5/3, Moore 18. Csere: Takács 13/3, Szeifert 2, Birkás 4. Edző: Alex Geddes.

A vendégek nehezebben vették fel az üzemi hőfokot (10-5), az első tíz percben a 12. helyezett hazaiak akarata érvényesült (15-6). Az ellenfél ezután is kihasználta a bakonyiak megingásait (23-16), és tartotta hat-nyolc pontos előnyét (28-21). Madáréknak a 18. percben sikerült egyenlíteniük (28-28), és a felek a nagyszünetben is döntetlen állásról mehettek az öltözőbe (33-33). Később aztán már csak egy csapat volt a pályán (33-42), a lábra kapott és hátul pompásan teljesítő VKK folyamatosan növelte a különbséget (39-54), és a záró etap kezdetére eldöntötte a két pont sorsát (41-60). Alex Geddes tanítványai szerencsére a végén sem engedtek ki (49-71), így magabiztos diadalnak örülhettek.

Alex Geddes: Az első félidőben nem nyújtottunk jó teljesítményt, egyik oldalon sem találtunk ritmusra, és nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket. A másodikban aztán elértük a céljainkat, a harmadik negyedben remekül védekeztünk, végül ez vezetett minket a sikerig.