Gólzáporos almádi siker

2024.05.26. 20:18

Eldőlt, szuper rangadó dönt a bajnoki címről a vármegye I-ben

Hat gólos sikert aratott a Balatonalmádi SE a labdarúgó vármegye I 29. fordulójában, vasárnap. Ezzel eldőlt, hogy az utolsó játéknapon esedékes Fűzfői AK-Balatonalmádi SE szuper rangadó dönt az idei aranyéremről.

A BUSC és az Almádi egyaránt simán nyert, utóbbi a bajnoki aranyéremért harcolhat a folytatásban

Fotó: Fülöp Ildikó/archív

Az utolsó forduló előtt az éllovas Balatonalmádi SE egy ponttal áll jobban, mint a második Fűzfői AK.

A 29. játéknap vasárnap eredményei:

Szentantalfa NVSE–Várpalotai BSK 5-3 (4-2)
Szentantalfa, 180 néző. Szentantalfa NVSE: Rehus – Bertalan (Stadler), Nagy Zs. (Steierlein), Molnár K., Szigeti (Czaun), Molnár B., Csillag, Németh B. (Tóth K.), Slemmer, Piltman (Dombi), Vári Kovács.
Várpalotai BSK: Közép – Mogyorósi, Tóbiás, Borbás, Szabó P., Nagy L., Oroszi, Szekér (Miklósi), Csáfordi, Szőke, Wellesz (Bogdán).
Gólszerzők: Molnár K. (3), Németh B., Molnár B., ill. Nagy L. (2), Mogyorósi.

Kicsit meglepte az időjárás a csapatokat és a szurkolókat, de a kezdésre az eső is abbamaradt. Az első húsz percben gyors, pontos kontráival meglepte az Antalfa a feltolt védelemmel felálló Palotát: a Molnár fivérek és Németh B. révén 3-0-s vezetésre tettek szert a hazaiak. A hazaiak kissé kiengedtek, a Palota egyre bátrabban támadott és már a félidő előtt szépített. A második játékrészre is maradt a kissé esetleges, olykor kapkodó játék, melyből a hullámzó helyzetkihasználás mellett jó darabig 4-3 állt az eredményjelzőn, de a végén az ötödik hazai gól végleg elvette a vendégek kedvét. Jók: Nagy Zs., Molnár K., ill. mindenki. Tudósított: Oláh Gergely.

Balatonalmádi SE–Csetény SE 6-0 (5-0)
Balatonalmádi, 150 néző. Balatonalmádi SE: Jójárt – Nagy Á., Markó (Bodnár), Ács (Balatoni), Horváth B., Király (Németh L.), Hoffer, Matejkó (Mészáros), Mátyás (Kovács N.), Piri, Jánó.
Csetény SE: Hornich – Horváth K., Danó (Varga Ba.), Katóka, Orbán (Zsidel), Miskei, Dávid, Jakab, Arany, Horváth M. (Bernáth), Szehoffner (Varga Be.).
Gólszerzők: Hoffer, Horváth B., Mészáros, Jánó, Ács, Nagy Á.

Már a mérkőzés elejétől a hazaiak támadólag léptek fel. A 5. percben Jánó Márton fejesével került előnybe a BSE, majd 5 perccel később Ács Gergő büntetőből duplázta meg az előnyt. A harmadik találatot egy szép támadást követően Nagy Ákos jegyezte, majd nem sokkal később Hoffer Dávid fejesével már 4:0-át mutatott az eredményjelző. Horváth Bálint 32. percben szerzett találatával öt gólra nőt az almádi csapat előnye. Szünet után továbbra is a hazaiak támadtak többet, azonban a helyzetek rendre kimaradtak. Vagy a vendégek hálóőre, Hornich Bálint védett többször bravúrral, vagy a kapufa mentett. A hatodik találatot Mészáros András passzolta a vendégek kapujába egy formás támadást követően.
Sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született.

Jók: az egész BSE, ill. Hornich B., Arany S.

Tudósított: Jandrasics Gábor

Balatonfüredi USC–FC RAC 5-1 (2-1)
Balatonfüred. Balatonfüredi USC: Filipánics (Haracsek) – Török, Koltai, Hideghéti (Babos), Pataki, Simon (Szücs), Dallos (Kovácsfi), Drahovszky, Juhász, Tarnai, Nagy D. (Takács).
FC RAC: Vaczola A. – Balta, Vörös, Dóczi (Geyer), Vaczola M., Beke (Veszprémi), Farkas M., Bekker T. (Kovács Á.), Kövesi, Bekker R. (Peintler), Tímár (Rozgonyi).
Gólszerzők: Koltai (2), Tarnai (2), Pataki, ill. Vörös.
Kiállítva: Vaczola M. (10., FC Rac).