Kézilabda

2015.03.02. 14:44

NB I/B: a Füredé a megyei rangadó

A vártnál simábban nyerte a megyei rangadót a Balatonfüred a férfi kézilabda NB I/B-ben. Jó hír, hogy újabb sikert könyvelhetett el a Várpalota is.

MKB-MVM Veszprém U23-BKSE U23

22:28 (9:14)

Veszprém, 100 néző. V.: dr. Janáky, Temesi. MKB-MVM Veszprém U23: Kisék M. - Fekete 4, Márton 1, Sztárai 2, Szeitl 4, Pócz Nagy 1, Varjú 1. Csere: Csiki, Rózsavölgyi (kapusok), SCHMID 3, Karajz 3 (3), Dávid, Marton, Szűcs 2, Tóth 1, Molnár. Edző: Pinizsi Zoltán. Balatonfüredi KSE U23: Kis - Déber 3, Kátai 1, KERESZTES 10 (7), Nemes 3, TÖRTELI 5, Lestál 3. Csere: Győri (kapus), VASVÁRI, Csépányi 1, Németh B. 2 (1), Deák. Edző: György László.

Kiállítások: 18, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 9/8.

Hullámzó első félidőt hozott a megyei rangadó, ugyan végig a Balatonfüred járt elől, ám a Veszprém szívósan tapadt ellenfelére. Csak a játékrész végére sikerült tetemesebb előnyt kicsikarni. Szünet után gyorsan visszajött a meccsbe a házigazda (12:14), aztán kilenc percig csak a fürediek szereztek gólt, így megint komolyabb lett a differencia (14:22). A 49. percben már tízzel vezettek a balatoniak, s ezt követően azt a luxust is megengedhették maguknak, hogy most ők ne dobjanak egyetlen gólt se kilenc percen át (57. perc 20:26). A magabiztos füredi győzelmet végül semmi sem veszélyeztette.

Várpalota-Százhalombatta

24:20 (12:8)

Várpalota, 400 néző. V.: Murvai-Buzogány, Szilvási. Várpalotai Bányász SK: Lakatos – Tolnai 4, Tokaji 4, Soha 4, Szabó 2, Mazák 6 (4), Galambos 2. Csere: Szász (kapus), Vörös, Németh. Edző:

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1.

Jók: egész VBSK.

A Várpalota rendkívül motiváltan kezdte a mérkőzést, annak dacára, hogy egyik legjobbját Putics Bencét újfent nélkülözni volt kénytelen. A Bányász igyekezett kézben tartani a meccset és higgadt támadójátékának köszönhetően előbb két, majd négy góllal meglépett. A térfélcserét követően gyorsan hatra hízott a különbség, de egy kisebb hullámvölgy miatt a vendégek felzárkóztak 21:19-re. A VBSK közönsége fantasztikusan űzte, hajtotta csapatát, amely feszes védekezésének és türelmes támadásainak köszönhetően fontos két pontot szerzett.