Kézilabda

2015.04.13. 12:43

NB I/B: súlyos sérülést szenvedett az egyik várpalotai játékos

Megyei körkép - A veszprémi és a balatonfüredi fiatalok is kiharcolták a sikert a kézilabda NB I/B-ben. A Várpalota nem bírt az éllovassal, ráadásul pechszériája is folytatódott.

VBSK -Váci KSE

25:36 (11:18)

Várpalota, 300 néző. V.: Natkai, Szalay. Várpalotai BSK: Lakatos - Tolnai, Tokai, Soha 2, Vörös 3, Mazák 5, Bognár. Csere: Szász (kapus), Nagy 2, Galambos 2, Mecseki 1, NÉMETH 4, SCHEKK 6 (2). Edző: Kaló Sándor.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2.

A mérkőzés 17. percében Tolnai súlyos bokasérülést szenvedett, a hazaiak játékosát korházba kellett szállítani. A szerencsétlen esetig jól tartotta magát a Palota, a 21. percben 10:11-et mutatott az eredményjelző. Ezt követően azonban váciak folyamatosan növelték előnyüket és végig uralták a mérkőzést. A bajnoki cím várományosa magabiztosan győzött. A részleges bokaszalag-szakadást szenvedett Tolnai ebben a szezonban már nem léphet pályára, egy hét fekvőgipsz után öt hétig kell majd járógipszet viselnie.

SZESE- Veszprém U-23

26:29 (12:14)

Győr, 100 néző. V.: Murvai-Buzogány, Szilvási. Veszprém U-23: KISÉK - Karajz 1, SCHMID 5, Füzi 1, Szeitl 1, TÓTH 5, Szűcs 1. Csere: Rózsavölgyi, Csiki (kapusok), Varjú 2, Sztárai, FEKETE 8 (5), PÓCZ-NAGY 4, Tomic 1, Molnár, Dávid. Edző: Pinizsi Zoltán.

Kiállítások: 6, ill. 22 perc.

Hetesek: 9/4, ill. 5/5.

A mindkét fél számára nagy téttel bíró meccsen megérdemelt sikert aratott a Veszprém, köszönhetően az ihletett formában védő Kisék Máténak, valamint annak a taktikai formációnak, amelyet az utóbbi időben gyakorolt a csapat. Dicséret illeti a vendégeket, akik nagyot küzdöttek és bebizonyították, hogy helyük van az NB I/B-ben.

BKSE U-23 _Dabas
24:20 (13:11)

Balatonfüred, 150 néző. V.: Arnold, Kosztend. Baaltonfüredi KSE U-23: Kiss - Déber 2, NÉMETH B. 3, FALUVÉGI 6, Nemes 2, TÖRTELI 6, Keresztes. csere: GYŐRI K., BORBÉLY (kapusok), VASVÁRI 2, Kátai 2, Csépányi. Edző: Kárpáti Krisztián. Hétméteresek: 2/0, ill. 3/0. Kiállítások: 6 perc, ill. 8 perc.

A vendégek kapták el jobban a fonalat (7. p.: 2:4), így Kárpáti Krisztián gyorsan kikérte az első idejét. Valamit javult a fürediek játéka, de csak a 12. percben érték utol a vendégeket (6:6). Fordítani is sikerült, ám csak a 26. percben lett végleg a hazaiaké az előny. A második félidőben szép lassan hízott a különbség (36. p.: 16:12). A kimaradt hetesek ellenére tartották az előnyt a balatonfürediek. Közben Borbély a harmadik vendég büntetőt hárította. A végén azt is megengedhették a hazaiak, hogy kicsit lanyhuljon a figyelmünk. A győzelem egy pillanatra sem forgott veszélyben.