Kézilabda

2015.10.19. 11:18

NB I/B.: a balatoniaké lett a megyei rangadó

Megyei körkép – Sorrendben négy mérkőzés óta veretlen a Balatonfüredi KSE U23-as alakulata a férfi kézilabda NB I/B-ben. Legutóbb újra döntetlent játszott VKSE, és kikapott az MKB U23.

MKB U23–Dabas

25:33 (16:19)

Veszprém, 150 néző. V.: Halász, Tarnavölgyi. MKB Veszprém U23: Nagy B. – Molnár B. 3, Kreisz 2, Szeitl 1, Füzi 8, Tóth 4, Szakály 1. Csere: Blázsovics (kapus), Tóth M. 1, Huber 1, Pócz Nagy 2, Zana 1, Varjú 1. Edző: Éles József.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/1, ill. 1/0.

A fiatal veszprémiek ezúttal nem szebbik arcukat mutatták. Gyenge védekezéssel, kritikán aluli kapusteljesítménnyel rukkoltak elő a bajnoki címre is esélyes Dabas ellen. A második félidőben fegyelmezetlenül játszottak és ez megpecsételte a sorsukat a hazaiaknak.

BKSE U23–Várpalota

34:24 (17:13)

Balatonfüred, 250 néző. V.: Natkai, Szalay. BKSE U23: Kis – Vágner 3, Kátai 1, NÉMETH B: 1, Nemes 2, VASVÁRI 6, Lestál 3. Csere: Andó(k), Deák 2, SZILÁGYI 6, Győri, Törteli 2, Pordán, Déber 3, MÁTÓ 5. Edző: Kárpáti Krisztián. Várpalotai Bányász SK: Ubornyák – Németh F., SOHA 6, Szabó 2, GALAMBOS 7, Vékony, SCHEKK 5. Csere: Nyári (k), Polgár 2, Daruság, Mecseki, Puskás 1, Leszkovan, Bognár 1, Kara. Edző: Kaló Sándor.

Hétméteresek: 1/0, ill. -.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Meglepően jól tartotta magát a Várpalota a több NB I-es játékost felvonultató házigazda ellen (13. perc: 7:6). Aztán egy 7:1-es sorozattal robbantott a Füred (14:7). A nagy szívvel küzdő Bányász azonban nem adta fel és remek gólokkal visszajött a meccsbe. Szünet után magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a BKSE és a 41. percben már tíz góllal vezetett (25:15). Ettől fogva a BKSE már csak a különbség megtartására törekedett.

A balatonfürediek egyik legjobbja, Vasvári (feketében) volt, aki hat gólig jutott a VBSK ellen
Fotó: Penovác Károly

VKSE–Csurgó U23

26:26 (16:13)

Veszprém, 150 néző. V.: Bíró, Kiss. Veszprémi KSE: Szász – Végh 1, Szobol 7, Kisék 1, Kovács Gy. 2, Pásztor 2, Márkus. Csere: Csiki (kapus), Gulás 4, Márton 5, Kis, Tombor 3 (1), Bonyhádi, Heiczinger 1, Valler. Edző: Zsigmond György.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4.

Már néggyel is vezetett az újonc VKSE a Csurgó U23 veretlen fiataljai ellen. A hazai gárda megérdemelten jutott a félidő végén három gólos előnyhöz. Szünet után aztán jött a szokásos rövidzárlat (18:18). A végén hiába támadott többször is a két gólért a házigazda, a Csurgó szerencsés góllal egyenlített és ez is maradt a vége.