Kosárlabda

2011.02.11. 20:01

Derekasan helytálltak - A VESC-nek ez még edzőmeccsnek is gyenge volt

Veszprém, Pápa - Az NB IB-s kosárlabda bajnokságban érvényesült a papírforma: a pápaiak vereséget szenvedtek Sopronban, míg a VESC simán nyert a Sárvár ellen.

Novothny Ottó

Sopron-Pápai KC 77:74 (15:19, 22:13, 17:22, 23:20)
Sopron,  300 néző. V.: Tóth, Németh.
Sopron: Szlávik 9/3, Csaplár-Nagy 14, Balogh 14/3, Kovács 2, Bausz 10/3. Csere: Bocsárdi 12/6, Karácsonyi 4, Halász 3, Vesztergom 7, Herczeg 2. Edző: Vetési Imre.
Pápa Autó Motax: Fülöp 4, Ács 7, Horváth R. 16/9, Henrik 17/9, Feigl 8. Csere: Sonyák 10, Sömenek 12/6, Vajda, Benedek, Horváth A., Perger, Nagy. Edző: Vajda József.
Kipontozódott: Fülöp a 35., Karácsonyi a 37. percben.

Nagyszerűen kezdték a vendégek a rangadót, 3. perc, 0:7. A házigazdák rákapcsoltak, egyre jobban megközelítették ellenfelüket, de a pápaiak hősiesen tartották minimális előnyüket, 7. perc, 11:12. Az első játékrész 15:19-es biztató eredménnyel végződött. A folytatásban kissé állva maradt a PKC, olyannyira, hogy a vendéglátók 22:19 (13. perc) fordítottak, ekkor Vajda mester időt kért. A vendégek a 4. percben találtak be először a gyűrűbe, de ezt követően próbáltak lépést tartani riválisukkal, 15. perc, 27:23. A szurkolók buzdítása mellett egyre erőteljesebbé vált  a házigazdák támadójátéka, 18. perc, 32:23. A negyed végjátékában kőkemény egy-egy elleni csaták végén a pápaiak elérhető távolságba kerültek, a félidőben 37:32 volt az állás.

A hosszabb pihenőt követően mindkét csapat idegesen játszott, ám ebből az állapotból a Pápa jött ki jobban, 22. perc, 39:37. A hazaiak mindent megtettek az előny tartásáért, de a játéknak ebben a szakaszában mindkét alakulat sok hibát vétett. A házigazdák három alkalommal is elcsenték a labdát, ezekből az akciókból gyors találatokkal ismét elléptek, 26. perc, 46:37. Vajda edző ismét gyors értekezletet tartott, melynek következményeként a Pápa fokozatosan zárkózott fel. Két perccel a játékrész vége előtt 51:47 után Henrik három pontosának köszönhetően még semmi nem dőlt el. Az utolsó pillanatban Fülöp cikázott végig a pályán, ziccerével minden döntés az utolsó tíz percre maradt, 54:54. Ezt a negyedet a pápaiak kitűnően indították, miközben az egyik oldalon minden kipattan, a másikon éppen az ellenkezője történik, 33. perc, 54:59. A hazaiak egyre idegesebbek, a pápaiak viszont higgadtan adogatnak, sőt Sonyák messziről is betalál, 58:65, 37. perc. Az utolsó percek izgalmasan indultak, 71:72-t követően Sonyák büntetőivel "elhúzott" a PKC, majd Balogh távolról egyenlített, 73:73. A hangulat forró volt, a játékvezetők több alkalommal furcsa ítéleteikkel borzolták a kedyéleket. Bausz büntetői után a pápaiak még egyet támadhattak, hét másodperccel a lefújás előtt. A távoli kísérlet azonban kipördült, így a hazaiak ünnepelhették győzelmüket.

Nem várt óriási csatát hozott a két csapat mérkőzése, ami persze elsősorban a pápaiakat dicséri. Végig nyomás alatt tartották ellenfelüket, akik csak az utolsó percekben biztosították be győzelmüket.

Vajda József: - Kritikán aluli volt, amit Tóth Kálmán játékvezető a második félidőben művelt velünk, elvette tőlünk a mérkőzést.

Veszprémi ESC-Sárvár 104:69 (29:12, 24:20, 28:14, 23:23)
Veszprém, 300 néző. V.: Horváth, Benedek.
Veszprémi Egyetem SC: Nagy 18/6, Mérész 12/6, Szabó 13, Bovánovics 15/3, Jilling 10/6. Csere: Kiskós 4, Horváth D., Baksa, Oltárczy 8, Ruder 6, Kiss 10, Kovács 8. Edző: Molnár István.
Sárvár: Gerge 2, Kiricsi 21/3, Németh 6, Novák 22/3, Horváth P. 11/3. Csere: Kun, Adorján, Farkas, Fliegler, Halmai, Sali 7. Edző: Kozma Tamás.

A kezdést követően gyorsan kiderült, hogy a két csapat sem a játéktudást illetően, sem szó szerint nincs egy súlycsoportban. A Kováts Viktort nélkülöző veszprémiek tetszés szerint szerezték pontjaikat, 7. perc, 22:6. Ráadásul, amikor egész pályán letámadták ellenfelüket, akkor pillanatok alatt háromszor is labdát szereztek, ezért aztán visszahúzódtak saját térfelükre. A második negyedben sem változott a játék képe, 13. perc, 37:20, 15. perc, 41:20. Unalmas volt az összecsapás, mert a sárváriak nem képviseltek akkora játékertő, ami akára minimális erőbedobásra kényszerítené a házigazdákat. A félidőben 53:32-t mutatott az eredményjelző. A megegyezés szerintm indössze öt perces nagyszünetet követően a VESC-ben már a saját nevelésű fiatalok léptek pályára, de ők is könnyedén mattolták a vendégek védekezését, 25. perc, 66:37, majd 28. perc, 77:39. Az utolsó tíz perc végefelé nehezen született meg a századik pont, de végül ennek si tapsolahattak a szurkolók.

Molnár István: - A meccs legnagyobb haszna, hogy a fiatalok sokat játszhattak.

Szerdán rangadót játszik a VESC

Molnár István még azt is hozzátette a lefújást követően, hogy örül annak: a saját nevelésű játékosok rászolgáltak a bizalomra. A sorsolás különlegessége, hogy a pápaiakat érdekes körülmények között legyőző soproniak szerdán Veszprémben lépnek majd pályára. Ez már rangadó lesz a javából, hiszen a tabella "bronzérmese" a listavezető otthonában játszik. Az egyetemisták eddig mindössze kétszer szenvedtek vereséget és most már kilenc találkozó óta veretlenek.