Kosárlabda

2013.02.03. 13:13

Bosszantó vereség

Három perc alatt állt feje tetejére a világ a Veszprémi ESC és a MAFC NB I/B-s bajnoki kosárlabda mérkőzésén.

Novothny Ottó

A vendégek ekkor vezettek először és végül meg is nyerték a találkozót.

Veszprémi Egyetem-MAFC 72:83
(23:14, 16:16, 18:23, 15:30)

Veszprém, 300 néző. V.: Tóth, Török, Esztergályos. VESC: Kováts 12/6, Nagy R. 19, Szabó 16, Oltárczy, Horváth R. 6. Csere: Sefcsik 3/3, Horváth O., Gáspár, Fehér 8/3, Czakó 8. Edző: Kovács Nándor. MAFC: Lakits 3, Lakosa 17/3, Vavra 27, Fodor 7/3, Fekete 10/3. Csere: Misek 12/3, Vittay, Nagy B. 7/3, Rácz, Nikitin, Horváth M. Edző: Sabáli Balázs. Kipontozódott: Misek a 40. percben.

Sok hibával, idegesen kezdtek a csapatok, aztán a hazaiak felpörögtek és kitűnő védekezéssel, illetve villámgyors és pontos támadásokkal elhúztak, 13:5. A fővárosiak egész pályás letámadással próbálkoztak és ez kissé megzavarta a vendéglátókat, 8. perc, 15:13. Magas színvonalú kosárlabdával folytatódott a kemény küzdelem, a hazaiak ismét jelentős előnyt gyűjtöttek össze, 27:19.

Nagyszerűen teljesített a VESC, a műegyetemisták érezhetően nem találták a bakonyi harcmodor és taktika ellenszerét, 16. perc, 35:19. A játékrész végén a házigazdák elszórtak néhány labdát, amit a vendégek azonnal büntettek. A félidőben 39:30 volt az állás. A hosszabb szünetet követően a veszprémiek az öltözőben "maradtak". A pestiek keményen harcoltak, de csak többszöri próbálkozás után, a 27. percben egyenlítettek, 45:45.

Kovács edző időt kért és pillanatok alatt sikerült rendezni a sorokat, 55:47. Hatalmas csata alakult ki, a veszprémiek kissé fáradtabbnak tűntek, de öt perccel a lefújás előtt még jól tartották magukat, 63:63. A végjátékban a MAFC ellenállhatatlan lendülettel kosárlabdázott és szinte állva hagyta riválisát. A Veszprémi ESC remek kosárlabdát mutatott be ezen a mérkőzésen. Csaknem végig kézben tartotta az eseményeket és csak az utolsó percekben bukott el. Ehhez elengedhetetlen szükség volt a játékvezetők "gáncsára", akik profi módon vezették le, illetve el az összecsapást.