Telekom Veszprém

2014.11.29. 16:54

Zeitz és Marguc parádé!

Veszprém - Christian Zeitz és Gasper Marguc gólerős játékával az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabda együttese megőrizte veretlenségét a Bajnokok Ligája C csoportjában. Az orosz Csehovszki Medvegyit 38:31-re győzték le a bakonyiak.

MKB-MVM Veszprém-Csehovszki Medvegyi 38:31 (17:16)

Veszprém, 5000 néző. V.: Baranowski, Lemanowicz (lengyelek)

MKB-MVM Veszprém: Alilovic - Marguc 9, Zeitz 8, Chema, Sulic 3, Ilic 6 (2), Iváncsik 2. Csere: Terzic 1, Schuch, Nilsson 2, Ruesga 1, Gulyás 1, Ugalde, Lékai 5, Kancel. Edző: Carlos Ortega.

Csehovszki Medvegyi: Grams - Kovalev 2, Zsitnyikov 11, Csernoivanov 3, Osztasenko, Gyereven 4,  Kotov 4. Csere: Grusko (kapus), Andrejev 4, Otrezov 2, Makarov, Kornev 1, Csarapkin.  Edző: Vladimir Maximov.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 1/0.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNK

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája C csoportjában az orosz Csehovszki Medvegyit fogadta a Veszprém. A BL nyitányán a bakonyiak 37:32-es győzelmet arattak a "Medvék" otthonában. A bemutatás hamarosan kezdődik!

Az ellenfél edzője, Vladimir Maximov minden idők egyik legeredményesebb trénere: az egykori szovjet válogatottal mindent megnyert, amit lehetett, olimpiát, világ-, és Európa-bajnokságot is.

A hangulat a már megszokott: remegnek az Aréna falai, frenetikus üdvözlést kapnak a veszprémi sztárok!

Nagy Lászlót nem nevezték a találkozóra, sérülése tehát továbbra sem jött rendbe. Lékai Máté, akinek a múlt héten elrontották a nevezését, viszont itt van.

1. perc: Két veszprémi góllal indul a találkozó, Zeitz és Iváncsik eredményes, 2:0.

3. perc: Zsitnyikov szerzi az első orosz gólt, 2:1.

5. perc: egyenlít a Medvegyi, megint Zsitnyikov eredményes, 2:2. Még ugyanebben a percben Zeitz újra előnyhöz juttatja csapatát, 3:2.

6. perc: időt kér a Csehovszki. Kicsit korai, de Maximov egészen biztosan tudja, mit csinál...

6. perc: Gyereven egalizál, 3:3.

7. perc: Két villámgyors veszprémi támadás után máris 5:3 áll az eredményjelzőn.

8. perc: Csernoivanov és Zeitz góljait jegyezhettük fel ebben a percben, majd Alilovic védett egyet, 6:4.

9. perc: Zsitnyikov már három gólos, 6:5. Sulic pedig a második szerezte Ilic remek bejátszásából, 7:5.

11. perc: Szebbnél szebb gólokat láthatunk - előbb Zsitnyikov aztán Ilic bombázott a kapuba, 8:6.

12. perc: Óriási az iram, de az oroszok nem akarnak leszakadni.

14. perc: Zsitnyikov, majd Kovalev egyenlített, 9:9.

15. perc: veszprémi időkérés után Zeitz eredményes, 10:9.

16. perc: Marguc szerzett labdát, de Andrejev lerántotta és ezért két percet kapott. Itt az első emberelőnyös helyzet.

17. perc: Marguc ki is használta az előtte adódó lehetőséget. Az oroszok nem illetődnek meg, Otrezov szépített, 11:10.

18. perc: Az első hétméterest Ilic biztosan vágta Grams kapujába, 12:10.

19. perc: Alilovic kétszer is nagyot védett, másodszor Kovalev pont fejbe dobta a bakonyiak kapusát, aki rövidke ápolás után már rendben van.

21. perc: Szép lefordulás után Nilsson szerezte a veszprémiek 13. találatát, 13:10. Zeitz kapott a bokájához, bicegve megy le a pályáról. A helyére Gulyás Péter érkezik. Láthatóan nagyon fáj a német bokája, nem biztos, hogy vissza tud jönni. Eközben Zsitnyikov már a hatodik góljánál jár, 13:11.

22. perc: Megint áll a játék, most Nilssont kell ápolni, aki jókora pofont kapott az orosz falban...

23. perc: Terzicet küldték ki két percre. Emberhátrányban az MKB-MVM Veszprém. Andrejev szépített, 13:12.

24. perc: Újra egyenlő, 13:13. A szurkolók azt skandálják: Veletek vagyunk, győzni akarunk!

25. perc: Vezetnek az oroszok Csernoivanov góljával, Zeitz már a kispadon sincs, lehet komoly a baj!!! 13:14.

26. perc: Hatalmas füttyszót kapnak a vendégek, de Zsitnyikov így is bevágja, 13:15!

27. perc: Marguc és Iváncsik egyenlít, 15:15. Utóbbi Ziccerben kapott egyet, így most ő fekszik a földön. Zeitz újra a kispadon!!!

28. perc: Emberelőnyben a Veszprém, Gyereven kapott pihenőt. Gulyás remek góljával újra vezet a Veszprém, 16:15. Otrezov gyorsan egyenlített, 16:16.

30. perc: Ilic negyedik góljával 17:16.

31. perc: Csernoivanov találatával indult a második játékrész, amire a frissen beállt Lékai Máté válaszolt, 18:17.

32. perc: Zeitz is újra a pályán, nagyszerű asszisztjából Marguc lőhetett gólt, 19:17.

33. perc: Zsitnyikov ellenállhatatlanul kézilabdázik, már a nyolcadik gólját szerzi, 19:18. Újra Marguc, 20:18. Ő már négynél tart.

35. perc: Andrejev talált be, majd megint Marguc nevét skandálja a közönség, 21:19.

36. perc: Zeitz kapott két perces kiállítást. Andrejev harcolt ki hétméterest. Kovalev hetesét Alilovic kirúgta. Kovalev a támadás végén 21:20-ra alakította az állást.

38. perc: Ilic pazar gólja után 22:20.

39. perc: A veszprémi védelem nem tudja tartani Zsitnyikovot, 22:21, akit aztán ki is állítanak. A kiharcolt hétméterest Ilic ejtette Grams kapujába.

40. perc: Aztán Zeitz bombázott az orosz kapuba, kétszer is! 25:21! Eddig ekkora különbség még nem volt a két fél között.

41. perc: Gyereven hatalmas átlövése után Nilsson talált a kapuba, 26:22.

43. perc: Gólra gól: Zeitz után Kotov, majd megint Zeitz. Utóbbi akkora gól volt, hogy a felső léc majdnem ketté tört, 28:24.

44. perc: Marguc hatodik góljával már megnyugtató a veszprémi előny, 29:24.

45. perc: Nilsson kiállítása után Zsitnyikov már a tizedik góljának örülhetett, 29:25.

46. perc: Továbbra is potyognak a gólok, Lékai betörése után majd Marguc ziccerét követően már 31:25 állt az eredményjelzőn. Megtörtek végre az oroszok!

47. perc: Kornev góljával 31:26.

48. perc: Marguc utolérte Zeitz-ot, nyolc gólos ő is. A veszprémi jobboldal zseniális ezen a napon, 32:26.

50. perc: 33:27-es állásról indul a hajrá. Az oroszok időt kértek.

52. perc: Makarov rántotta le Zeitz-ot, amiért két percet kapott. Újra emberelőnyben, Lékai góljával 34:27.

54. perc: Kotov pattintott Alilovic kapujába. Gulyás hagyott ki egy ordító nagy helyzetet, 34:28.

55. perc: Marguc kilenc gólnál jár! Már nincs különösebb izgalom, talán csak annyi, valamelyik veszprémi utoléri-e a 11 gólos Zsitnyikovot!

56. perc: Lékai láthatóan élvezi a játékot, már az ötödik gólját szerzi, 36:29. Andrejev góljával 30-nál járnak az oroszok is.

57. perc: Ruesga is betalál, 37:30.

58. perc: Kikéri utolsó idejét is a vendég együttes. A fiatal Kancel is lehetőséget kap.

60. perc: Vége a mérkőzésnek, a Veszprém végül 38:31 arányban nyert.

Carlos Ortega: - Bekövetkezett, amire számítottunk. A Csehovszki remek rendszerben, igen gólerősen kézilabdázik. Mivel a védekezésben gyakran megnyílt, ezért lehetőségünk adódott, hogy könnyű gólokat szerezzünk. Támadásban jól teljesítettünk, de a labda nélküli mozgásban azért több hiányosságot éreztem. A szurkolóinknak megint hálásak lehetünk, hiszen velük sokkal könnyebb jól teljesíteni. Elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával, jövő héten Mannheimben is szeretnénk megőrizni makulátlan mérlegünket.

Gasper Marguc: - Az első félidőben nehezen találtuk a játékunkat, de a másodikban egy jó periódus után magunkra találtunk és nagyobb előnyt tudtunk szerezni. Rengeteg gól esett. Örülök a veretlenségünk megőrzésének, egy lépéssel közelebb kerültünk a csoport elsőség megszerzéséhez.

Vladimir Maximov: - Fiatal csapat a miénk. Egyelőre nincs annyi játékosunk, hogy elegendőt.