Telekom Veszprém

2014.12.09. 12:50

Feledtették a BL-fiaskót

Veszprém - Döcögős kezdés után könnyed győzelmet aratott az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabda együttese a SEHA Liga keddi mérkőzésén a szlovák Tatran Presov ellen.

MKB-MVM Veszprém-Tatran Presov

37:25 (17:13)

Veszprém,4700  néző. V.: Cindric, Gonzurek (horvátok). MKB-MVM Veszprém: Alilovic - Gulyás 1, Sulic 4, Schuch 1, Ilic 8 (4), Terzic 1, Ugalde 2. Csere: Mikler (kapus), Chema 1, Zeitz 2, Marguc 3, Lékai 1, Nilsson 3, Nagy 6, Iváncsik 3, Ruesga 1. Edző: Carlos Ortega. Tatran Presov: Krupa - Urban T. 1, Kristopans 5, Furlan 4, Petro 1, Rabek 6, Antl 5 (3). Csere: Pekar, Radcenko, Cip 2, Urban L. 1. Edző: Peter David.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3.

Jelenleg zajlik a bemutatás. Lassan telt ház és mindjárt kezdünk!

2. perc: Antl szerencsés góljával vezet a Presov, 0:1.

3. perc: Terzic indította Sulicot, aki nem hibázta el a ziccert, 1:1.

4. perc: Sulic harcolt ki hetest, de Ilic Krupába vágta a büntetőt.

5. perc: A volt kecskeméti játékos, Petro szerzett vezetést a Presovnak, 1:2. Aztán eladott veszprémi labda, Urban T. lódult meg, Zeitz megcibálta, így heteshez jutott a szlovák bajnok. Antl pofátlanul becsavarta, 1:3.

6. perc: Krupa védte Zeitz átlövését. Megint jöhet a Presov. A Veszprém egyelőre nem találja a ritmust, a támadásai esetlegesek. Alilovic védett nagyot.

7. perc: Zeitz szépített, 2:3.

8. perc: Újra Alilovic védett. Aztán Ugalde egalizált, 3:3.

9. perc: Kristopans góljával újra vezet a Presov, 3:4.

10. perc: Ilic bevágta, 4:4.

11. perc: Végre vezet a Veszprém, 5:4. Ugalde a gólszerző.

12. perc: Furlan egyenlített. Egyelőre az Eperjes jól tartja magát.

13. perc: Újra Ilic eredménye, 6:5. Terzic kapott két perces büntetést.

14. perc: Kristopans átlövésével 6:6.

15. perc: Sulic kapott jó bejátszást, amit ki is használt, 7:6.

16. perc: Megint egyenlő, Rabek góljával 7:7.

17. perc: Újra Rabek, 7:8. A nézők ébresztőt kiabálnak.

18. perc: Ilic középről lőtt nagyot, 8:8.

19. perc: Chema tört be, 9:8. A Presov időt kér. A hazaiak cserélnek, Nilsson, Nagy és Lékai érkezett a pályára.

20. perc: Nilsson kapott remek labdát, 10:8. Emberelőnyben az MKB, Urban T.-t küldték ki.

21. perc: Rabek talált be emberhátrányban is, 10:9. Nagy László is feliratkozott a góllövők közé, 11:9.

23. perc: Nilsson lőtte a második találatát egy jó indítás után, 12:9. Először vezet hárommal a bakonyi együttes. Mire leírom már négy, Gulyás ziccerével, 13:9.

25. perc: Rabek már negyedik gólját szerezte, 13:10. Nagy László pedig a másodikat, 14:10. Terzic lőtt egy hatalmas gólt, 15:10. A visszarendeződés közben Sulicot állították ki.

26. perc: A Presov szépen végigjátszotta az emberelőnyt, a szélről Antl szépített, 15:11.

27. perc: Az Eperjes 2:0-ra nyerte ezt az emberelőnyt, Cip a másik szélén volt eredményes, 15:12.

28. perc: Kiváló összjáték után Nagy már a harmadiknál jár, 16:12.

29. perc: Újra a csapatkapitány, Nagy László 17:12.

30. perc: Kristopans góljával, 17:13 a félidő.

31. perc: Urbal L. csent labdát és meg sem áll a kapuig, 17:14.

32. perc: Ilic állította vissza a négy gólos különbséget, 18:14. Kristopans 18:15-re alakította az állást.

33. perc: Előbb Zeitz, aztán Marguc eredményes, 20:15.

34. perc: Heteshez jutnak a hazaiak, de Marguc elrontotta.

36. perc: Furlan eredményes, 20:16. Pekar kapott két perces kiállítást. Aztán Iváncsik eredményes Ilic passza után, 21:16.

37. perc: Időt kért a Presov.

38. perc: Parádés támadás után Marguc a második találatát szerezte, 22:16.

39. perc: Schuch elképesztő gólt szerzett: a kapufát találta telibe, a labda a kapus fejére pattant, onnan pedig a hálóban kötött ki, 23:16.

40. perc: A Presov nagyon elfáradt már, újra Marguc kapott jó indítást és 24:16-ra alakult az állás. Rabek szépített, 24:17.

42. perc: Momir Ilic állt újra a hetes vonalhoz, de másodszor már nem rontott, 25:17.

43. perc: Furlan góljával 25:18. Emberelőnyben a Veszprém, Pekár kapott két percet. A megítélt büntetőt Ilic értékesítette roppant magabiztosan, 26:18.

45. perc: Kristopas talált utat a veszprémi kapuba, 26:19. Újabb gyönyörű gól, ezúttal Nilsson a gólszerző, 27:19.

46. perc: Rabek már a hatodik góljánál jár, 27:20. Időt kért az MKB-MVM Veszprém.

47. perc: Cip találatával 27:21.

47. perc: Sulic nagy tapsot kapott szép góljáért, 28:21. Aztán újra Sulic nevétől volt hangos az aréna, 29:21.

50. perc: Mikler védett nagyot. Nagy szerezte a veszprémiek 30. gólját, 30:21.

51. perc: Lékai, Iváncsik összjáték után utóbbi eredményes és ezzel tíz van közte. A közönség rá is számolt a Presovra.

52. perc: Sulic harcolt ki hetest, persze Ilic a végrehajtó, aki nem is rontott, 32:21.

53. perc: Gyors gólváltás: Kristopans találatára Iváncsik felelt, 33:22.

54. perc: Furlan pókhálózta ki Mikler kapuját. Aztán egy kipattanót szerzett meg Ruesga és vágta a kapuba, 34:23.

56. perc: Petro kapott két percet. Ilic jött a hetesre, és persze góóóól, 35:23.

57. perc: Antl szépített hetesből, 35:24.

58. perc: Örömjáték: parádés kínai figura végén Lékai eredményes, 36:24.

59. perc: Újabb hetest kapott a Presov: Antl megint túljárt Mikler eszén, 36:25.

60. perc: Nagy cikázott végig és már 37:25.

David Peter: - A mai nap legnagyobb problémája az volt, hogy a sérülések miatt megfogyatkozva tudtunk csak kiállni. Sajnos így hatvan percig képtelenek voltunk partiban maradni a Veszprémmel. Első félidőben, amíg bírtuk tartottuk magunkat, de a másodikban teljesen elfogytunk.

Thomas Urban: - Nagyon jól éreztem magam újra Veszprémben, különösen örültem a szurkolók köszöntésének. A Veszprém megmutatta, hogy milyen erős csapat. Igyekeztünk lassítani a támadásainkat, de így is sok hiba becsúszott. Nehéz volt a veszprémi védelmet átjátszanunk.

Carlos Ortega: - Egyet értek az előttem elhangzottakkal. Az elején még kiütközött a szombati vesztes meccs nyomása, de aztán a hosszabb cserepadunknak köszönhetően megtaláltuk a ritmust és érvényesítettük a papírformát. Minden tiszteletem a Presové, úgy vélem, ha  a sérülések nem hátráltatták volna, szorosabb mérkőzést játszhattunk volna.

Nagy László: - Jó érzés újra a pályán lenni. Nagyon hosszú volt ez a hét hét, hiányzott a játék és a közeg. Nyögvenyelősen kezdtünk, de sikerült magunkra találni, felerősödött a védő- és a támadójátékunk és végül biztos sikert értünk el. Óriási a teher rajtunk fizikálisan és mentálisan is, jól jön majd a téli szünet.