Telekom Veszprém

2015.04.12. 13:32

Hiába voltak jobbak, csak iksz!

Párizs - Hiába vezetett végig a Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a PSG otthonában, az utolsó tíz perc gólszegény játéka megbosszulta magát, Abalo utolsó másodpercben szerzett találatával döntetlenre végzett a két csapat.

PSG-Veszprém

24:24 (10:12)

Párizs, 3000 néző. V.: Horacek, Novotny (csehek).

Paris Saint Germain: OMEYER – ABALO 4, Barachet 1, Narcisse 2, Vori 1, HANSEN 8 (2), Honrubia. Csere: . N’diaye, Gojun, Gunnarsson, Kopljar, ACCAMBRAY 5, M’tima 3. Edző: Philippe Gardent.

Veszprém: MIKLER – Chema, Terzic, Schuch, NAGY 3, Sulic 2, GULYÁS 3. Csere: Alilovic (kapus), Ugalde, ILIC 8 (2), Nilsson, Zeitz 1, IVÁNCSIK 4, Lékai, Marguc 2, Ruesga 1. Edző: Carlos Ortega.

Kiállítások: 2, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

A veszprémieknél a kisebb sérüléssel bajlódó Nagy László természetesen bekerült a PSG elleni keretbe, így Iman Jamali szorult a lelátóra, sőt előbbi még a kezdőben is helyet kapott.Két fantasztikus Mikler védéssel indult a negyeddöntő, majd Ilic kezdte meg a gólgyártást. Abalo csodás góllal egalizált, de az idén remek szezont futó Gulyás válaszára nem sokat kellett várni (1:2).Mikler Vori ziccerét is megfogta, majd Ilic bombájával 1:3-ra állt a meccs. Hansen is megtalálta a góllövő kesztyűjét, a túloldalon pedig Nagy is feliratkozott gólszerzők listájára (2:5).Schuch kiállítását kihasználva Hansen faragott a hátrányon (4:5), Ilic azonban újabb átlövéssel már a harmadik találatánál tartott.Védekezést váltott a Veszprém: az 5+1-es variációban Ugalde került fel zavaróba, ám Hansen így is könnyedén bombázott a vendégek kapujába. Terzic kiállítása után pedig Abalo egyenlített (6:6).

A rendkívül fegyelmezetten kézilabdázó Veszprém Gulyás duplájával és Nagy átövésével ismér hárommal meglépett (8:11), és azonnal időt is kért a PSG.Hansen és Ilic gólpárbaja tovább folytatódott, s miután Omeyer és Mikler is tartotta nagyszerű formáját, így a vendégek két gólos előnnyel mehettek a pihenőre.Szünet után M’tima találatával már csak egy volt közte, ám a magyar bajnok Iváncsik ziccereivel és remek védekezéssel 13:16-ra megint elhúzott.Hansen pillanatai következtek, majd újra feszesebbé vált a veszprémiek hátsó alakzata, s a 47. percben már 16:21-et mutatott az eredményjelző.Megállt a tudomány a veszprémiek támadóinál, míg Barachet és Accambray túljárt Mikler eszén (19:21). Ilic hat perces gólcsendet tört meg, de Accambray duplájával már 21:22 volt az állás.Ilic nyolcadik góljával helyre állt a rend, az 58. percben Iváncsik találatával azt hitte mindenki, megvan a meccs (21:24). M’tima azonban kétszer is meg tudott lódulni, s máris 23:24-et mutatott az eredményjelző.Támadhatott a Veszprém, s tisztázatlan körülmények között a PSG-hez került a labda, Abalo pedig az utolsó pillanatban bevágta (24:24).

Hiába vezetett és játszott jobban a magyar bajnok szinte végig, mert a negyeddöntő utolsó perceit nagyon elrontotta. Biztos siker helyett most főhet a feje a visszavágó miatt.

Philippe Gardent: – Az elején sok problémánk volt, a Veszprém remekül védekezett, azonban szerencsére Omeyer hasonlóan jól védett, mint Mikler. Veszprémbe hittel kell utaznunk, hogy kiharcolhassuk a továbbjutást.

Carlos Ortega: – Negyvenöt percig jól játszottunk, aztán támadásban megakadtunk. Többször passzívak voltunk, muszáj volt lőnünk rossz helyzetekből is. Remélem, szurkolóink segítségével kivívjuk a továbblépést.

A mérkőzés percről-percre

2. perc: Két hatalmas Mikler védéssel indul a derbi. Nagy László a kezdők között, Ortega mester úgy érzi, nagy szükség van a csapatkapitányra.

3. perc: Ilic kezdte a gólgyártást, 0:1.

4. perc: Abalo egyenlít, 1:1. Szinte rögtön érkezik Gulyás válasza, 1:2.

6. perc: Vori ziccerét fogta Mikler. Ilic növelte a különbséget, 1:3.

7. perc: Hansen lőtt hatalmas gólt, 2:3.

8. perc: Nagy betörése után 2:4. Nagy most védőként kap sárgát.

9. perc: Egyáltalán nem látszik Nagy sérülése, hatalmas átlövést ragaszt a hosszú sarokba, 2:5.

10. perc: Emberhátrányban a Veszprém, Schuch kapott két percet. Megszerezte a labdát a vendég csapat, de Sulic hatalmas helyzetben rontott. Hansen azonnal kihasználja a lehetőséget, 3:5.

11. perc: Ilicet blokkolták, de marad a labda Veszprémnél. Passzív játék miatt Nagy tüzelt, Omeyer véd.

12. perc: Párizsi hétméteres, Hansen biztosan vágta a labdát a kapuba, 4:5.

13. Ilic remek formában, jó zárás után azonnal észrevette a helyet, 4:6.

15. perc: Chema durrantott mellé. Védekezést vált a Veszprém, Ugalde jön zavaróba 5+1-ben.

16. perc: Terzic kapott két perces büntetést. Hansent senki sem akadályozza a gólszerzésben, 5:6.

17. perc: Nincs kapusa a vendégeknek, Iváncsik érkezik megkülönböztető mezben, de Ilic eladja a labdát, Abalo az üres kapuba lőtt, 6:6.

18. perc: Gulyás nagyon szép gólt szerzett meglehetősen kiszorított helyzetből, 6:7. Narcisse tört be Sulic mellett, 7:7. Sulic kapott jó bejátszást, 7:8.

19. perc: Nagy távoli lövése a kapufáról pattant be, 7:9.

21. perc: Abalo góljával 8:9. Most Omeyer megfogta Nagy lövését.

22. perc: Ilic N'diaye mellett lőtt a kapuba, 8:10. Mikler védése után Gulyás indult, 8:11. Időt kér a PSG.

23. perc: Hansent nem tudja tartani a vendég együttes, 9:11. Gojun ütötte le Ilicet, amiért két percet kapott. Ilicet ápolni kell, komolyan megütötte magát. Szerencsére folytatni tudja a játékot.

25. perc: Nilsson harcolt ki hetest. Ilic biztosan lőtte a kapuba a labdát, 9:12.

26. perc: Mikler védte Kopljar lövését. Ugalde hagyta ki a helyzetét, majd Accambray eredményes, 10:12.

27. perc: Abalo csent el egy labdát, de Mikler fogta a ziccerét. Aztán Ugalde került helyzetbe, de Omeyer megint túljárt az eszén.

28. perc: Zeitz kapott két percet. Accambrayt rángatta meg. Mikler fogta meg Hansen lövését, de nincs meg a labda. Mikler viszont Accambray lövését is kivédte, így jöhet a Veszprém.

30. perc: Veszprémi időkérés. Marad a félidő végére a 10:12.

Folytatódik a mérkőzés.

32. perc: M'tima csodás góllal kezdte a második felvonást, 11:12. Omeyer fogta Chema ziccerét.

33. perc: Sulic szerzett labdát, az indítás végén Iváncsik eredményes, 11:13. Hansen lövését védi Mikler. Megint Mikler!

34. perc: Hansen próbálkozását védte Mikler, azonban a kipattanó visszakerült a dánhoz és ezt már nem rontotta el, 12:13. Nagy harcolt ki hetest.

35. perc: Ilic nem ront, 12:14.

36. perc: Vori maradt egyedül, 13:14.

37. perc: Iváncsik Gergő a hosszúba vágta a labdát, 13:15. Terzic kapott két percet, ez a második büntetése. Barachet-t valóban torkon ragadta.

38. perc: Szépen húzza az időt Veszprém, de passzív. A franciák eladják a labdát. Kiegészül a Veszprém.

39. perc: Passzívért elveszik a labdát a Veszprémtől. Abalo kapufája után Chema szerzett labdát, Iváncsik eredményes az indítás végén, 13:16.

41. perc: Barachet harcol ki hetest. Alilovic érkezik a kapuba. Hansen azonban magabiztos, 14:16.

42. perc: Sulic góljára Hansen válaszolt, 15:17. Eladott labda után Narcisse ziccerével 16:17.

44. perc: Ruesga elhajlásból a passzív utolsó pillanatában szerzett gólt, 16:18.

45. perc: Jó védekezés után Marguc rohant végig, 16:19. Aztán Marguc labdát szerzett, de Abalo megakadályozta az indítást.

46. perc: Ilic után Nagy szerezte meg a kipattanót, de a labdát végül a kapufára vágta. Mikler könnyedén fogta Hansen labdáját.

47. perc: Zeitz futott be, Iváncsik remekül vette észre, 16:20. Időt kérnek a franciák.

47. perc: Parádés védekezés után Marguc lódult meg, 16:21.

48. perc: Barachet valahogy beküzdötte a labdát a kapuba, 17:21.

50. perc: Accambray lövésével 18:21. Nagy Lászlót küldik ki két percre. Újabb emberhátrány.

51. perc: Passzívig húzza a Veszprém, Ruesga lövését bravúrral védi Omeyer. Mikler is bemutat egy fantasztikus védést.

52. perc: Ruesga adta el a labdát. Szerencsére a francia támadás a kapufán csattan.

53. perc: Sulic lőtte fölé nagy helyzetben. Accambray bombájával 19:21.

54. perc: Hosszú idő után Ilic eredményes, de talán a legjobb pillanatban hat perces gólcsend után, 19:22.

55. perc: Accambray válaszolt, 20:22. Ortega mester kér időt.

57. perc: Accambray már öt gólos, 21:22. Ilic pedig már nyolcnál tart, 21:23.

58. perc: Kis szerencse után a Veszprémhez kerül a labda, Iváncsik pedig biztosan vágja a hálóba a labdát, 21:24.

59. perc: M'tima válaszolt, 22:24. Veszprémi hiba után M'tima rohant végig, 23:24.

60. perc: Újabb időkérés. Láb után jöhet a PSG, Abalo bevágja és vége, 24:24.