SÉTA

2012.11.14. 10:25

A Bakony világa festményeken

Ajka - A magyar festészet napja alkalmából több esztendeje hagyomány iskolánkban, hogy alkotódélutánt szerveznek a gyermekeknek.

Napló Online

A festőversenyre bárki jelentkezhet, akinek kedve van és szeret képet alkotni. Ebben az esztendőben a Bakony világa volt a téma. Az alkotásokon tükröződik a táj érdekessége és csodálatos világa. Mindemellett választható téma volt két bakonyi népdal illusztrációja is, a "Fáj a fának, ha a fejsze bevágja..." és a "Luca Panna" kezdetűé.  Nagyon színvonalas képek készültek, a munkákon látszik, hogy a téma közel állt a gyerekek lelki világához - mondta Kovácsné Gömbi Éva, iskolánk rajztanára, aki hozzátette, hogy emiatt a szakértő zsűri tagjainak nehéz dolguk volt.
 


A nyertesek rajzeszközöket kaptak jutalomként. Az itt készült munkák az iskola honlapján is láthatók, a délutánról készült képekkel együtt.

Hamusics Rebecca Izabella,
Fekete_Vörösmarty iskola,
Ajka 

További "sétás" cikkek ITT!

Ezek is érdekelhetik