2010.08.23. 12:39

Számos medália az Eb-ről

Dublin, Veszprém - Remekül szerepeltek a Veszprém megyei sportolók a szervátültetettek és dializáltak VI. Európa-bajnokságán.

Az írországi Dublinban rendezett megmérettetésen Ékes Józsefné bowling párosban és darts egyéniben egyaránt aranyérmet szerzett.

Lőrinczné Halász Klára bowling egyéniben lett első, párosban bronz-, petanque egyéniben ezüst-, darts egyéniben pedig szintén bronzérmet akasztottak a nyakába.

Az atlétikában induló Jánka Sándor 100, illetve 200 méteren, valamint a négyszer százas váltóban és távolugrásban előzött meg mindenkit, 400 méteren második lett, kislabdahajításban pedig a harmadik helyen végzett. Gelencsér Róbert az indulás előtt lebetegedett, így nem tudott kiutazni a versenyre.

Az egyhetes versenysorozaton a magyarok a 24 résztvevő ország közül az összetett éremtábla első helyén végeztek.