Két kézilabda csapat győzött, a másik kettő vereséget szenvedett

A két fiatal csapat, a Balatonfüred II és a Veszprém II is nyerni tudott a férfi kézilabda NB I/B legutóbbi fordulójában.

Napló sport

Az ajkaiak és a veszprémiek ifjú együttese kikapott.

KK Ajka_SZESE Győr 15:30 (6:12)
Ajka, 100 néző. V.: Heim, Jolántai. Le Belier KK Ajka: SARMON - Horváth B. 2, Schmidt, Bajnóczi 3 (1), Mékli 2, Pavelka, PAÁR 4. Csere: Ignácz (kapus), FÖLDESI 3, Meiczinger, Huszti, Kiss. Edző: Cziráky Zsolt. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1!1, ill. 2!1. A bajnoki címre pályázó SZESE Győr ellen fegyelmezett játékkal kezdett az Ajka, ám mivel a támadás befejezésekbe sok hiba csúszott, így a félidő derekára három góllal meglépett a listavezető (3:6). A győriek fokozatosan növelték előnyüket és a szünet után könnyű és gyors gólokkal tetemes különbséget harcoltak ki (6:16). A tartalékos Ajka egyáltalán nem találta a rivális játékának ellenszerét és nagyarányú vereséget szenvedett.

BKSE II_Siklós 40:15 (21:12)
Balatonfüred, 300 néző. V.: Bócz, Wiedemann. Balatonfüredi KSE II: KOMENDÁNT - NAGY D. 7, SZÖLLSI 6 (2), Gerdán, KEMÉNY 3, BÓKA 5. Csere: Árki (kapus), Tárkányi 1, Sinka 1, Csóka 1, Németh 4, Pulay 3, Mátó 1, Vasvári, Törteli 3, FALUVÉGI 5. Edző: György László.  Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2. Váratlanul jól tartotta magát a Siklós a mérkőzés elején, aztán 4:4 után beindult a füredi henger és a 21. percben már 15:6-ot mutatott az eredményjelző. Szünet után sem változott igazán a játék képe, s bár akadt egy szakasz, amikor a vendégek kissé közelebb férkőztek a balatoniakhoz, György László tanítványai végül parádés, közönségszórakoztató játékkal simán gyűjtötték be a két pontot.

MKB II_Várpalota 32:21 (15:10)
Veszprém, 300 néző. V.: Bóna, Miskei. MKB II: KISÉK M. - KISÉK B. 2, STRANNIG, GULÁS 4, PRICZEL 1, VIZES 6 (5), PÁSZTOR 2. Csere: BORBÉLY (kapus), BONYHÁDI 1, GYENE 4, HORVÁCKI 1, ALBERT-TÓTH, SZEITL 1, LIGETVÁRI 6, BUJDOSÓ 4. Edző: Csoknyai István. Várpalotai Bányász SK: Szász - GEBHARDT 5, Bárdos 1, Béres 1, Heiczinger, Venczel 3, Tolnai 1. Csere: Soha 2, Szöllősy 1, MOLNÁR Z. 4, Habuczki, DEVECSERI 3, Szabó P., Nédó. Edző: Kaló Sándor. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 9/5, ill. 3/2. Az összecsapás elején a Várpalota irányította a játékot, ám a félidő feléhez érve fordult a kocka. A veszprémi fiatalok előbb egyenlítettek (6:6), majd zsinórban hat gólt szerezve jelentős különbségre tettek szert. Fordulás után is a nagy tempót diktáló, sokat futó házigazdák akarata érvényesült. A Palota egyszer még felzárkózott (16:14), ám ezután minden szinten a veszprémiek akarata érvényesült.

A veszprémiek (fehér) és palotaiak csatáját a házigazdák nyerték (Fotó: Orosz Péter)

Tata_MKB II 25:19 (12:9)
Tata, 200 néző. V.: Bonifert, Oláh. MKB II: ÚJVÁRI - PÁSZTOR 3, Pócz-Nagy 1, VIZES 5, HORVÁTH D. 5, Albert-Tóth 1, Szudár 2. Csere: Rádai (kapus), Ádám, Gór 1, SZTÁRAI 4, Végh, Ligetvári, Horvácki 1, Varjú, Schmidt. Edző: Galambos Attila. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2. A feszített program miatt az MKB II a 95-97-ben született fiataljaival tudott csak elutazni a bajnokira. A veszprémi ifjak remekül tartották magukat a tatával szemben és remek védekezéssel végig ott loholtak a házigazdák nyakán. Az 50. percben sikerült egalizálni (18:18), ám ezután három technikai hibát követően három ziccer is kimaradt, az ellenfél ezt kihasználva meglépett (20:18) és már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.