2013.05.01. 14:35

Vendégsiker a megyei NB I/B-s kézilabda-rangadón

A férfi kézilabda NB I/B-ben a Várpalota nyerte a megyei rangadót. A két fiatal alakulat, az MKB II és a BKSE II is egyaránt szép eredményt ért el.

Napló sport

MKB II_Komló 35:27 (20:11)

Veszprém, 200 néző. MKB Veszprém II: BORBÉLY - Kisék B. 1, STRANNIG 4, GULÁS 5, PRICZEL 1, VIZES 5, PÁSZTOR 3. Csere: Rábai (kapus), SZEITL 3, Zakics 1, GYENE 7, Albert-Tóth 1, Bonyhádi 1, Ligetvári 2, Horváth, Pócz-Nagy 1. Edző: Csoknyai István. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hetesek: 4/4, illetve 4/2.

Fegyelmezett, határozott játékkal tudatosították a veszprémiek ellenfelükben, hogy ezen a napon a Komlónak nincs keresnivalója a királynék városában. A második játékrészben azok a fiatalok is parkettre léptek, akik eddig az NB I/B-ben kevesebb lehetőséget kaptak.

KK Ajka_VBSK 26:29 (11:16)

Ajka, 250 néző. V.: Natkai, Szalay. Le Belier KK Ajka: Sarmon  - HORVÁTH B. 4, Schmidt 1, Bajnóczi 1, Erőss 1, MÁRKUS 5, PAÁR 8 (4). Csere: Ignácz, Heizer (kapusok), FÖLDESI 4, Tarlósi, Takács 1, Meiczinger, Pavelka 1, Huszti, Mékli. Edző: Fülöp Imre. Várpalotai BSK: Szász - GEBHARDT 8 (2), SZÖLLŐSY 2, Venczel 2, HEICZINGER 6, Béres, Bárdos 2. Csere: Ubornyák (kapus), Devecseri, Lassu, Tolnai, SOHA 6, Lakó 1, Habuczki. Edző: Kaló Sándor. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 2/2.

A megyei rangadó sokáig kiegyenlített küzdelmet hozott, aztán három palotai gólra nem érkezett válasz, így 5:9-et mutatott az eredményjelző. A folytatásban állandósult ez a különbség és a palotaiak biztosan szerezték meg a két pontot.

A várpalotai Gebhardt Ádám (kettes számmal) nyolc gólt szerzett (Fotó: Penovác Károly)

Tata_BKSE II 24:28 (13:12)

Tata, 200 néző. V.: Balatonfüred II: KOMMENDÁNT  - Gergely, Faluvégi 1, Törteli 2, Kemény 2, PULAY 8 (1), Nagy 2. Csere: Csernyik (kapus), Szöllősi B. 4 (1), Csóka, Gerdán, VASVÁRI, BÁNHIDI 4, Németh B. 5, Pordán, Mátó. Edző: György László. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hetesek: 7/5, ill. 3/2. Küzdelmes első felvonás végén a Tata szerzett előnyt. A szünet után a hazaiak elléptek öt góllal is (18:13), ám a lelkes fürediek az 52. percre kiegyenlítettek, sőt egy 6:1-es rohammal szép győzelmet arattak.