2013.09.09. 13:30

Idegenben arattak biztos sikert a veszprémi lányok

Egy percig sem forgott veszélyben a Veszprém Barabás Duna Takarék KC NB I-es női kézilabda-együttes győzelme az újonc Eger otthonában.

Novothny Ottó

Eger_ Vp. Barabás DTKC
22:33 (14:19)

Eger, 350 néző. V: Medve, Nagy. Eger: Fekete FEHÉR 9, Gyimesi, PADOS 8 (5),
Trbovics, Bárány, Kovács V. 1. Csere: Molnár N. 3, Héjjas, Hárs, Király 1. Edző: Herczeg Béla. Veszprém Barabás: Pásztor - Kokas 1, TÓTH G. 3, PLANÉTA 7 (2), PALOTÁS 3 (1), Tóth E. 3, PELCZÉDER 6. Csere: Szemerey (kapus), Takács 1, VESZTERGOMBI 5, Marincsák 2, Kurucz, Hajtai 2, Gulyás. Edző: Róth Kálmán.

Az eredmény alakulása. 6. p.: 2:6. 12. p.: 5:9. 18. p.: 8:13. 24. p.: 12:17. 36. p.: 17:22. 42. p.: 18:25. 48. p.: 21:27. 54. p.: 21:30.

Kiállítások: 4, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 8/5, ill. 4/3.

A veszprémiek a Dunaújvárostól elszenvedett kínos vereséget Egerben szerették volna mielőbb elfeledtetni szurkolóikkal és önmagukkal. Ennek szellemében harcosan, nagy kedvvel látott neki az ütközetnek a bakonyi csapat, amely a 5. percben már 6:1-re vezetett, így a hazaiak mestere, Herczeg Béla kénytelen volt időt kérni. Az egyperces tanácskozás után sem tudott közelebb férkőzni az Eger a vendégekhez - más szemszögből közelítve, a Veszprém jó védekezéssel és precíz támadásokkal ügyesen tartotta távol a Heves megyeieket, rendre négy-öt gól volt a különbség (8:13, 12:17).

A veszprémi együttes idegenben ünnepelhette első győzelmét a 2013/2014-es bajnokságban (Fotó: Penovác Károly)

Róth Kálmán tanítványai közül főleg Planéta és Pelczéder dicsérhető, akik alaposan kivették a részüket a gólgyártásból.

Szünet után sem változott a játék képe. A Veszprém jó ritmusban kézilabdázott, s még az sem tudta kizökkenteni, hogy összesen hat alkalommal volt kénytelen emberhátrányban játszani.

A bakonyiak folyamatosan növelték előnyüket, a játékrész közepén még hat volt köztük (21:27), aztán az utolsó tíz percben a Barabás átrohant ellenfelén.

Látványos és könnyű gólokkal az 54. percben már 30:21-re vezetett, s ez a differencia a mérkőzés végéig már nem változott.

A Barabás az első fordulót követően ezúttal a szebbik arcát mutatta. Harcosan, elszántan kézilabdázott, úgy, ahogy azt az előző évadban is megszokhattuk tőle. Megér-demelten szerezte meg a győzelmet.

Herczeg Béla: - Ennél azért többre számítottam. Előzetesen úgy gondoltuk, hogy miután korban a veszprémiek állnak a legközelebb hozzánk, talán velük tudjuk a legszorosabb meccset játszani.

Róth Kálmán: - Végig kézben tartottuk a mérkőzést és magabiztos győzelmet arattunk, de ez az egri csapat még