2013.10.09. 18:10

A csoport élén a pápai labdarúgócsapat

A labdarúgó Liga Kupa harmadik fordulójában a Lombard Pápa legyőzte az NB II-es Gyirmótot és ezzel a sikerrel csoportja élére állt.

Novothny Ottó

Lombard Pápa- Gyirmót

2:1 (1:0)

Pápa, 100 néző. V.: Kiss. Lombard Pápa: Markek - Nagy, Arsic, Supic, Dóczi - Németh, Tajthy (Maksimovic 72.), Sekour, Quintero (Baldauf 46.) - Griffiths (Tóth G. 46.), Eszlátyi. Edző: Tóth Bálint.
Gyirmót FC KFT.: Holczer - Fejes, Kardos, Madarász, Illés - Sós (Farkas 65.), Kelemen (Cseri 75.), Lázár (Magasföldi 58.) - Tóth N., Laki, Lengyel. Edző: Sisa Tibor.

Gólszerző: Griffiths 20., Eszlátyi 83. ill. Laki 86. perc.

A 20. percben Eszlátyi az alapvonalig futott és bepasszolt labdát, Griffiths közelről a hálóba pörgette, 1:0. A 83. percben szöglet után a védők röviden szabadítottak fel, Eszlátyi a 16-osról kapásból a hálóba bombázott, 2:0. A 86. percben szabadrúgást követően az elmélázó védők között Laki szépített, 2:1.

A hazaiak végig irányították a játékot a nem túl magas színvonalú mérkőzésen, melyet meglepő érdektelenség kísért.

A G csoportban a Lombard Pápa 7 ponttal első helyen áll, további sorrend: 2. Gyirmót 4, 3. Szombathelyi Haladás 4, 4. FC Ajka 1 pont.