2013.10.27. 15:50

Kosárlabda: a Pápa nyert, a Veszprém kikapott

Az NB I/B-s kosárlabda bajnokságban mindkét Veszprém megyei csapat hosszabbításban is pályára lépett. A Pápa nyert, a Veszprém veszített.

Novothny Ottó

MTK-Pápai KC 87:90 (15:28, 19:15, 21:15, 22:19, 10:13)

Törökbálint, 100 néző. V.: Makovszky, Gyuris, Gaál.

MTK: Szarvas 22/12, Bódi 25/6, Spiriev 6, Bihari 18, Hájer 5. Csere: Radovics, Fülöp 9/9, Baros 2. Edző: Molnár István.

Pápa: Horváth A. 2, Keresztes 14, Kálmán 28/3, Ács 15, Henrich 17/12. Csere: Varga, Jarosevics 14, Rédei, Simon, Perger, Horváth K. Edző: Vajda Balázs.

Kipontozódott: Ács 38-. Fülöp 43, Bihari 44. perc.

A Pápa (Kálmán labdával) nagyszerűen játszva nyert (Fotó: Penovác Károly)

A csoport rangadóján a vendégek alaposan meglepték a hazaiakat, Ács vezérletével pillanatok alatt elhúztak, 8. perc, 10:22. A második negyedben a pápaiak biztosan őrizték előnyüket (15. perc, 23:35), a játékrész végére a házigazdák ajándék büntetőkkel zárkóztak fel. A szünetben 34:43 volt az állás. A folytatásban változatlanul minőségi kosárlabdát láthatott a nagyérdemű, Concordia fölénnyel, 26. perc, 45:56. Bódi kosaraival közelebb lépett riválisához a hazai alakulat, 55:58. Az utolsó tíz percben az MTK fordított (35. perc, 68:61), de a Motax nem hagyta magát és remek teljesítménnyel egyenlítettek, 77:77. A hosszabbításban a vendégek nem hagytak kétséget afelől, hogy ők a jobb csapat és Kálmán vezérletével nyertek.

Parádés mérkőzésen a csoport egyik legerősebb csapatának otthonában a pápaiak teljesen megérdemelten nyertek.

Vajda Balázs: - Ugyanolyan csapat vagyunk, mint amikor kivívtuk a feljutást. A jó egyéni teljesítmények mellett az egység hozta meg a sikert.

A Veszprémi Egyetem SC találkozója Sopronban a rendes játékidőben 64:64-es döntetlennel zárult. A vendégek remekül teljesítettek, majd a hosszabbításban a hazai SMAFC magabiztosan, 78:69 arányban megszerezte a győzelmet.