2014.10.27. 11:25

Győztes széria röplabdában

Debrecen - A hétvégi dupla fordulóban mindkét meccsét megnyerte a Sümegi RE NB I-es férfi röplabda együttes.

DEAC -Sümeg

1:3 (24, -14, -15, -22)

Debrecen, 100 néző. Sümegi RE: Schildkraut, Szabó G., Soós, Lesznyik, Kaposi, Gőczi. Csere: Madár (liberó), Pordán. Edző: Markó Gábor.

Álmosan kezdett a Sümeg, pedig Markó Gábor edző figyelmeztette tanítványait, a Debrecen hazai pályán roppant veszélyes ellenfél. A DEAC kihasználva a vendégek fásultságát négy-öt pontos előnyt szerzett, de a második technikai szünet után magához tért a SRE és egyenlített (20:20). Az izgalmas végjátékban végül a Debrecen győzött (1:0). Jó szervákkal indított a Sümeg a második felvonásban, Kaposi és Lesznyik nyitásaival, Szabó és Gőczi remek sáncmunkájával könnyedén egalizált a vendég együttes, majd a harmadik játszmát is begyűjtötte. A negyedik részben rendre két-három ponttal vezetett a Sümeg, de a DEAC újra és újra egyenlített. A végén azonban a koncentráltabb együttes, vagyis a Sümeg nyert.

Markó Gábor: - Dicséret illeti a csapatom, különösen Lesznyiket, Soóst és Kaposit, akik kimagaslóan játszottak.

A sümegi röpisek mindkét hétvégi meccsükön nyertek (Fotó: Penovác Károly)