2015.02.16. 12:20

Megyei rangadót nyert a Várpalotai BSK

Izgalmas hajrában nyerte meg a megyei rangadót a Várpalota a Füred ellen. Újra nyert a Veszprém is.

Várpalota–BKSE 24:22 (11:8)
Várpalota, 400 néző. V.: Arnold, Kosztend. Várpalotai Bányász SK: LAKATOS – TOLNAI 3, MAZÁK 5 (1), SOHA 4, PUTICS 8 (2), GALAMBOS 3. Csere: Szász (kapus), Vörös 1, Nagy A., Gáspár, TOKAJI, Németh, Bognár, Mecseki. Edző: Kaló Sándor.
Balatonfüredi KSE: Kiss – Pordán 1, Németh B.3, Vasvári 1, Törteli 2, Győri 5, Deák 1. Csere: Borbély (kapus), Déber 1, NEMES 5, Keresztes 3 (3), Csépányi, Lestál. Edző: György László.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3.

Nehezen indult a találkozó, a 13. percben még mindig csak 3:1 állt az eredményjelzőn. A hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, a 19. percben már 6:2-re vezettek. Ezután a fürediek pillanatai következtek, s egy 3:0-s sorozattal máris szoros volt a meccs. Négyperces palotai emberelőny után viszont újra a hazaiak lógtak meg (10:6), s ők is mehettek nyugodtabban a pihenőre. Szünet után a VBSK a 42. percig biztosan tartotta az előnyt (18:13), azonban a fáradtság jelei mutatkoztak, mert a Füred tíz perc alatt egalizált (21:21). A hazai közönség hatalmas buzdításba kezdett, ami újabb lökést adott a VBSK-nak, s a végjátékban Putics duplájával bebiztosították a győzelmet.

MKB-MVM II–Dabas 23:22 (10:7)
Veszprém, 150 néző. V.: Csányi, Zörgő. MKB-MVM Veszprém II: RÓZSAVÖLGYI – FEKETE 7, TOMIC 5, SZTÁRAI 5, Szeitl, Pócz Nagy 2, Marton 2. Csere: Csiki, Kisék M. (kapusok), Varjú, Karajz 1 (1), Schmid, Prókai 1, Márton, Dávid. Edző: Pinizsi Zoltán.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.

A veszprémi csapat ezen a mérkőzésen is jelesre vizsgázott küzdeni tudásból. Negyven percig határozottan a házigazda irányította a játékot, kiválóan védekezett. A játékrész második felében azonban taktikailag fölénőtt a Dabas, és a korábban kiharcolt öt- gólos előny elolvadt (15:10, 16:15). A következő időszakot néhány extra góllal és védéssel abszolválta a fiatal vendéglátó, és ezzel meg-nyerte a mérkőzést. Ki kell emelnünk Rózsavölgyi Gergő kapust, aki 43 százalékkal védett.