Huszonnyolc érem az országos rangsoroló tájfutó versenyen

Várpalota - Megyénkben rendezték meg az év első országos rangsoroló tájfutó versenyét. A kétnapos esemény Várpalota belvárosában és a Keleti-Bakonyban zajlott.

A Veszprémi Bridzs és Tájékozódási SE által szervezett Tájfutó Maraton első futama egy rövidtávú prológ volt Várpalota belvárosában, a második (hosszútávú) versenynapon pedig a Keleti-Bakonyban található Kisgyónbánya térségében futhattak a versenyzők.

A Tájfutó Maraton első napja Várpalota belvárosában állította próba elé az indulókat
(Fotó: Zwicker Tamás)

A verseny jó felkészülési lehetőség volt a mezőny számára az első idei országos bajnokság, a hosszútávú előtt, amelyre április elején Salgótarján környékén kerül majd sor.

Az időjárás (orkán erejű szél némi csapadékkal kísérve) kemény próba elé állította mind a futókat, mind a rendezőket. A Veszprém megyei versenyzők alaposan kitettek magukért, hiszen összesen 28 érmet nyertek.