2010.12.04. 11:56

Pótolták a bajnokit

Ajka - A kilencedik fordulóból elmaradt összecsapást a hét közben pótolták be a férfi kézilabda NB IB-ben, ahol az Ajka hazai pályán szenvedett vereséget.

KK Ajka-Komló
24:25 (14:12)
Ajka, 100 néző. V.: Bacs, Bán. Le Belier KK Ajka: ANDORKA  FARKAS 10 (3), Tömör, Ferencsik 1, Erőss 2, JOHN 7, Kovács Zs. 1. Csere: Cziráki, Heizer (kapusok), Ignácz 3, Hidi, Meiczinger, Mékli. Edző: Kaló Sándor.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 43, ill. 32.

A hazaiak kezdték jobban az összecsapást (5:2), majd a vendégek időkérés után rendezték a sorokat (6:6). Ezután felváltva estek a gólok, majd a félidő végére az ajkaiak két góllal meglógtak. Fordulás után négy baranyai gólra nem érkezett válasz a vendéglátóktól, sőt a félidő közepére már biztosan vezetett a Komló (18:22). Nagy hajrá következett, ahol az Ajka egyenlített (24:24), ám a végét idegileg a vendég alakulat bírta jobban.
Ellenfél legjobbja: Paic 9.