évzáró

2017.12.18. 16:07

Két szép győzelem a kézilabda NB I/B-ben

A Balatonfüredi KSE U20-as és a VKKFT alakulata is győzelemmel búcsúzott a 2017-es esztendőtől a férfi kézilabda NB I/B-ben.

A Balatonfüredi KSE (sötétebb mezben) és a Veszprémi KKFT is győzelemmel zárta le a 2017-es esztendőt a férfi kézilabda NB I/B-ben Fotó: Pesthy Márton

ETO SZESE-KK Ajka 28:21 (12:12)

Győr, 200 néző. V.: Barna, Kovács. KK Ajka: Komendánt – Zeitler V. 3, Gyimesi

3, Bajnóczi 5 (2), Erőss 3, Bárdos 3, Bonyhádi 3. Csere: Blázsovics, Horváth (kapusok), Vadkerti 1, Márkus, Kedves, Huszti, Ignácz, Fülöp, Zeitler D. Edző: Hamar Zoltán.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.

Határozottan, bátran kezdtek a második helyezett otthonában az ajkaiak, és 3:5-nél a Győr időt kért. A vendégek nem torpantak meg, 7:10-re alakították az állást, ám a félidő utolsó perceiben a házigazda utolérte ellenfelét és egyenlített.

Szünet után fej fej mellett haladtak a csapatok, a jól védekező ajkaiakkal nehezen boldogult a SZESE (16:16). Aztán egy 3:0-s győri sorozatot követően 23:19-re módosult az eredmény. A hajrában sajnos az ajkaiak már nem tudtak újítani.

a férfi kézilabda NB I/B-ben Fotó: Pesthy Márton

BKSE U20-Sz.-szentmiklós 31:25 (15:12)

Balatonfüred, 100 néző. v.: Bán, Haskó. Balatonfüredi KSE U20: Andó – Déber 2 (1), Máthé 7, Kis, Vajda, Horváth L. 3, Orbán B. 4. Csere: Seprős (kapus), Ág 1, Varga, Németh A. 4 (1), Turcsán 4, Gál 6. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteres: 3/2, ill. 4/3.

A vendégek kezdték jobban a meccset, de hét perc után már a Füred vezetett. Nem tudtak ellépni a hazaiak, és a 22. percben utolérték őket a szigetszentmiklósiak, majd a vezetést is átvették. Erre egy 4:0-s szériával válaszoltak Máthé Dominikék, és előnnyel vonulhattak pihenőre. A második játékrészt ötperces gólcsenddel kezdték a fürediek. Szerencsére a vendégek sem sziporkáztak, így továbbra is a BKSE-nél volt az előny. A hajrában már jelentősre hízott a balatoniak előnye.

VKKFT-Tatabánya U20 36:25 (14:17)

Veszprém, 200 néző. V.: Bujdosó, Horváth. Veszprémi KKFT: Andorka – Lovas 2, Kreisz 1, Tóth M. 6, Heiczinger 7, Éles 6 (2), Szöllőskei. Csere: Sneider (kapus), Füleki, Hári 5, Marton 2, Árpási 3, Haszilló 3, Szmetán P. 1, Bendicsek. Edző: Vágó Attila.

Kissé fáradtan kezdtek a veszprémiek, és 5:4 után meg is torpant a támadójátékuk. Öt vendéggólra nem jött válasz, és a félidőben megérdemelten vezettek a tatabányaiak. A fordulás után, 19:22-nél egy 8:0-s sorozattal tértek vissza a meccsbe a Vágó-tanítványok. A Tatabánya egyetlen találatára újabb veszprémi gólözön következett, és ezzel a VKKFT pontot is tett a találkozó végére.