Idegenben aratott a bennmaradás szempontjából roppant fontos sikert a Motax KC Pápa a SMAFC otthonában a kosárlabda NB I/B zöld csoportjában.

Fotó: Tóth Péter

SMAFC-Motax KC Pápa

77:92 (21:25, 19:30, 23:20, 14:17)

Sopron, 300 néző. V.: Tóth, Sabáli, Földesi. Soproni MAFC: Rátvay B. 24, Kovács 10, Rátvay T. 21/12, Czukor 13/3, Berneczei 6/3. Csere: Horváth C. 3/3, Füzi, Soós. Edző: Rátvay Tamás. Motax KC Pápa: Schveighoffer 17/3, Keller 12, Cook 30/9, Horváth G. 7/3, Kálmán 15/6. Csere: Fülöp 5, Horváth A. 6/6, Hadnagy B., Kocsis. Edző: Molnár István.

Nagy dobópárbajjal indult a találkozó, egyik csapat sem a védekezésre helyezte a hangsúlyt, s ebből a vendégek jöttek ki jobban (21:25).

A második negyedben, különösen a padról beszálló játékosok, Fülöp, Horváth A., valamint Hadnagy nagyszerűen helyettesítették Kálmánt, és a fault problémákkal küzdő Cookot. Több gyors indítást is vezetve jelentős előnyt szereztek a pápaiak az első félidő végére (40:55).

A szünet után egy pillanatig úgy tűnt, hogy a vendégek engedik felzárkózni a hazaiakat (57:65), de a játékrész végére újra kétszámjegyűre nőtt a különbség (63:75).

Az utolsó negyedben a rutinos Kálmánnak és az igen ponterős Cooknak köszönhetően tovább nőtt a különbség a két csapat között és ezt már taktikus játékkal a meccs végéig meg is őrizte a Motax.

Teljesen megérdemelt a pápai győzelem. A Motax nagy szívvel, mindent beleadva küzdött a győzelemért.

Molnár István: – Innen is csak azt tudom üzenni a fiúknak, hogy ez igazi csapatmunka volt, és csak ilyen összefogással lehet kiharcolni a bennmaradást.