győzelem a hepp kupán

2019.01.11. 20:04

Négy között a Hoya!

Gyenge játékkal sikerült legyőzni a Budafokot a Hepp Kupa negyeddöntőjében, azonban a 81-75-ös sikerrel jegyet váltott a legjobb négy közé a Hoya Pannon Egyetem Veszprém alakulata.

Fotó: Pesthy Márton/Napló

Hoya PE-Budafok 81-75 (20-27, 21-15, 21-22, 19-11)

Veszprém, 200 néző. V.: Török, Szalai, Földesi. Hoya PE Veszprém: Szabó 13/3, Madár 22/3, Pavlovic 2, Völgyi 12, Kovács 12. Csere: Kerkai 7/3, Balázs 3/3, Körtélyesi 8/3, Helmeczi, Szűcs 2. Edző: Mérész Csaba. Budafok: Fehér 21/15, Siklós 15, Lados 5, Puszta 5, Horváth M. 9/3. Csere: Mészáros 8/6, Kiss M. 6, Szántó 6. Tóth. Edző: Károly Máté.

Kovács kosara indította a Hepp Kupa-negyeddöntőt, majd a mindössze kilenc emberrel érkező, de meglepően harcos Budafok átvette a vezetést (2. perc: 2-7). Mérész edző magához is rendelte tanítványait, és a 4. perc végéhez érve Völgyi és Szabó kosaraival 8-9-re feljöttek a bakonyiak.

Fehér két triplájával és Horváth kosara után megint megléptek a vendégek (10-17). A Budafok zónája ellen nagy szükség lett volna a pontos távoli dobásokra, ám egyelőre nem találta a ritmust a Veszprém. Ladosa 2+1-es akciójával már 20-12-re vezetett a Budafok. Az első negyed végén 20-27 állt az eredményjelzőn.

Körtélyesi zsinórban bevágott hat pontot, ám egyelőre ez sem hozta meg az áttörést. A Budafok büntetőkkel ment előre (26-31). Kovács zsákolásával először tudta lerohanni ellenfelét a Veszprém, s úgy tűnt, végre megindul fölfelé a házigazda. Gyors és precíz akciókkal a 14. percben nemcsak utolérte ellenfelét a Hoya, hanem a vezetést is átvette (35-33). Madár és Kerkai is értékesített egy-egy hármast, ám az utolsó négy percben már nem sikerült betalálni, csak az ellenfélnek, így 41-42-vel ért véget a félidő.

Ugyan gyorsan visszavette a vezetést a Veszprém, azonban nem tudott meglépni, a Budafok szívósan tapadt (50-47). Gyengén védekezett a Hoya, amit a Budafok ki is használt és kiegyenlített (25. perc. 52-54). Sajnos a védekezésen túl a dobóteljesítmény is elmaradt a várttól, viszont a túloldalon Mészárosnak sokadik triplája volt pontos (28. perc: 58-61). Fehér egy újabb trojkával demoralizálta a veszprémi nézőket, Madár duplája tett pontot a negyed végére (62-64).

Madár és Szabó vette hátára a csapatát (33. perc: 68-64). A Hoya erőltette a távoli dobásokat, annak dacára, hogy 29 hármasból csak négy talált be. A túloldalon Fehér viszont már az ötödik triplánál tartott (70-68). Vészesen fogyott az idő, Völgyi kipontozódott a 37. percben, Bodó érkezett a helyére, aki remek triplával lódított egyet a csapata szekerén (77-70). Az utolsó percben sikerült megőrizni a veszprémieknek előnyüket, és 81-75-tel a Hoya jutott be a Hepp Kupa négyes döntőjébe.

Mérész Csaba: – Gratulálok a csapatnak a négy közé jutáshoz. Mást most nem szeretnék mondani.